Martin Tlapa na návštěvě v Izraeli a na palestinských územích

636
Print Friendly, PDF & Email
Martin Tlapa na návštěvě v Izraeli a na Palestinských územíchZdroj: www.youtube.com
Martin Tlapa na návštěvě v Izraeli a na Palestinských územích
Zdroj: www.youtube.com

Náměstek současného ministra zahraničí, Lubomíra Zaorálka, Martin Tlapa se v těchto dnech aktuálně, nachází mimo Českou republiku. Konkrétně na návštěvě Izraelského státu a několika palestinských území. Svoji oficiální návštěvu židovského státu, započal už 25. září a počítá se s tím, že zpět do České republiky by se Martin Tlapa měl vrátit 29. září ve čtvrtek, tedy zítra.

Návštěva českého náměstka ministerstva zahraničí, Martina Tlapy by měla být již čtvrtou navazující, česko-izraelskou konzultací, kdy se český náměstek, potká se svým izraelským a palestinským protějškem. V této souvislosti lze připomenout, že velice podobné konzultace se mezi Českou republikou, Izraelem a Palestinou konaly již letos 22. května v Jeruzalémě a to jen s rozdílem, že místo náměstků, jednotlivých ministerstev zahraničí se setkali předsedové vlád.

Hlavními tématy aktuálních konzultací by se měli stát současné bilaterální agendy v politické, obchodní, rozvojové a vědecko-výzkumné oblasti. Těmito konzultacemi by navíc měli být zahájeny i další projekty ekonomické diplomacie, které financuje české ministerstvo zahraničí v Tel Avivu a v Gaze. Krom těchto témat by se ale konzultace měly zaměřit i na zhotovení výsledků, smíšené Česko-palestinské komise, která poprvé zasedala 17. června 2015 v Praze.

Závěrem konzultací by se obě dvě strany měly zabývat aktuální stavem blízkovýchodního mírového procesu a zhodnotit bezpečnostní situaci v regionu se zvláštním ohledem na syrskou a migrační krizi. Počítá se mimo to také s tím, že by se Martin Tlapa měl v Tel Avivu zúčastnit veletrhu inovací DLD a v Gaze zahájit seminář, zaměřený na zprostředkování kontaktů pro firmy v oblasti informačních technologií.

Dle informací samotného ministerstva zahraničí by tato návštěva Martina Tlapy v Izraeli a na několika palestinských územích, měla navázat na výsledek stejné cesty, samotného, českého ministra zahraničí, Lubomíra Zaorálka. Ten Izrael a Palestinská území navštívil letos od 3. do 5 dubna.

Zdroj: Eretz

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů