Marine Le Pen vede ve francouzských prezidentských volbách

764
Print Friendly, PDF & Email
Marine Le Pen vede ve francouzských prezidentských
Marine Le Pen vede ve francouzských prezidentských volbách
Zdroj: www.europe.newsweek.com

Francouzská nacionalistická politička a předsedkyně tamější Národní fronty, Marine Le Pen, dle výsledků výzkumů, jež byly zpracovány firmou Ipsos, obsadila první místo mezi současnými kandidáty na post francouzského prezidenta. Z výsledků výzkumů, konkrétně vyplývá, že Marina Le Pen se svými 29 % voličů, aktuálně vede tabulku prezidentských kandidátů. Druhé místo s celkem 21 % hlasů obsadil bývalý francouzský prezident, Nicolas Sarkozy a třetí pozice s 15 % hlasů patří francouzskému politikovi, členovi Socialistické strany, Jeanu Luc Mélenchonovi. Informaci o značném politickém posílení Marine Le Pen , přinesl britský zpravodajský deník, Independent.

Zmíněný politický vzestup, či chcete-li, tak posílení Le Pen započalo v roce 2011, kdy se tato politička, dříve členka evropského parlamentu, dostala do vedení francouzské Národní fronty. O rok později, tedy v roce 2012 se už tato žena umístila se svými 17,9 % hlasů na třetím místě v prvním kole francouzských, prezidentských voleb.

Nutno připomenout, že francouzské prezidentské volby s 28,6 % hlasů tehdy ovládl, nynější francouzský prezident, Francois Hollande. Druhé místo mezi prezidentskými kandidáty v té době, stejně jako letos, obsadil bývalý prezident, Nicolas Sarkozy s 27,2 procenty hlasů.

Politický růst Mariny Le Pen, ale tímto (pro některé asi) nezdařeným bojem o prezidentský post, neopustil. Dá se říci, právě naopak! Další výrazný, politický vzestup, totiž přišel s rokem 2014, kdy se politická strana, Národní fronta, pod vedením Le Pen probojovala až na první místo v evropských volbách, kdy získala 24,9 % hlasů a obsadila 21 francouzských křesel z celkového počtu 74 křesel. Rok 2015 pak už jen stvrdil správný politický směr Marine Le Pen a její strany, která se s více jak 27 procenty voličů, dostala v druhém kole do francouzských regionálních rad a v celé Francii, obsadila celkem 356 křesel.

Hvězdný, politický vzestup Marine Le Pen, který je konečným výsledkem, nejenom její dobré práce, ale také zvolením Donalda Trumpa za Amerického prezidenta (právě výsledek amerických voleb, totiž Lepen, značně zvýšil její podporu v boji o prezidentský post), samozřejmě mezi francouzskými politiky vyvolal celou řadu reakcí. Její současnou kariéru si například v několika posledních dnech dovolil okomentovat, francouzský ministerský předseda, Manuel Valls, jenž uznal, že výhra Marine Le Pen ve francouzských prezidentských volbách, které se konají příští rok, je teď, po šokujícím vítězství Donalda Trumpa v amerických volbách, dosti možná.

K současné podpoře Marine Le Pen ve francouzských prezidentských volbách se v průběhu nedělního vysílání, konkrétně v interview BBC, vyjádřil také britský novinář, Andew Marr. Ten se konkrétně přiznal k tomu, že by se jeho předpoklad ve výhru Le Pen ve francouzských prezidentských volbách, ještě před zvolením Donalda Trumpa za prezidenta v Americe, jevil jako nanejvýš nesmyslný. Jak se ale nyní ukázalo, tak vše je nakonec možné.

Na přiznání výše uvedeného novináře z BBC, odpověděla Le Pen následně těmito slovy, cituji:

Umožnilo to, co bylo dosud prezentováno jako zhola nemožné. Je to skutečné vítězství lidu nad elitami.

A dodala, cituji:

Je to globální revoluce.

Zdroj: Breitbart.com

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů