Marine Le Pen podpořila Donalda Trumpa

617
Print Friendly, PDF & Email
Marine Le Pen podpořila Donalda TrumpaZdroj: www.paik.dvrlists.com
Marine Le Pen podpořila Donalda Trumpa

Zdroj: www.paik.dvrlists.com

Francouzská nacionalistická politička a poslankyně v Evropském parlamentu, Marine Le Pen, která v současné chvíli stojí v čele francouzské strany, „Národní fronta,“ podpořila v amerických prezidentských volbách, amerického miliardáře a kandidáta na post hlavy státu, Donalda Trumpa. Je totiž toho názoru, že největší rivalka Donalda Trumpa, Hillary Clintonová, představuje v pozici prezidentky pro dnešní svět, reálnou válku a násilí.

Svůj názor Marine Le Pen sdělila v rozhovoru pro americkou televizní společnost, CNN, kde k podpoře Hillary Clintové konkrétně uvedla, cituji:

Co se týče nejlepších zájmů Francie, tak kdokoliv, jen ne Hillary Clinton, protože věřím, že Hillary Clinton znamená válku. Hillary Clinton znamená zkázu a destabilizaci světa, ekonomický kurz, který povede k devastaci pro můj lid, geostrategický kurz, který povede ke globálním konfliktům.

V souvislosti s podporou Le Pen, vyslovenou americkému miliardáři a kandidátovi na amerického prezidenta, Donaldu Trumpovi, nutno dodat, že Marine Le Pen si coby prezidentská kandidátka na francouzské volby příští rok, všimla již „dnes“, jistých podobností, mezi svou a Trumpovou volební kampaní, k nimž v interview na CNN konkrétně řekla, opět cituji:

To, co máme společného, je, že nejsme z vnitřních kruhů, nejsme součásti toho ‚systému‘, nezávisíme na nikom a nedostáváme rozkazy od žádné finanční instituce.

K Hillary Clintonové Marine Le Pen naopak řekla, cituji:

Ztělesňuje to, že vše, co jsou Spojené státy schopny vytvořit a vyvézt, je pro svět zkázonosné, ať už je to model vedení hospodářství nebo mezinárodní kurz.

Závěrem pak Le Pen ještě dodala a ocenila Donalda Trumpa za to, že je finančně nezávislým kandidátem, zatímco o Hillary Clintové, vzhledem k uniklým dokumentům, které odkrývají její zahraniční finanční zdroje (v některých případech i s celosvětovou působností jako je například Georg Soros) se toto moc říci nedá.

Zdroj: AC24

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů