„Máme důkaz, že Spojené státy spolupracují s Islámským státem,“ ozývá se ze Sýrie

518
Print Friendly, PDF & Email
„Máme důkaz, že Spojené státy spolupracují s Islámským státem,“ ozývá se ze SýrieZdroj: www.gbtimes.com
„Máme důkaz, že Spojené státy spolupracují s Islámským státem,“ ozývá se ze Sýrie
Zdroj: www.gbtimes.com

Spojené státy 17. září, tedy v den, kdy Amerikou vedená koalice, vybombardovala pozice syrských vládních jednotek, údajně komunikovali s teroristy Islámského státu. S těmito slovy a dodatkem, že šlo o úmyslný čin Spojených států, který Damašek může i dokázat, vystoupil před několika málo hodinami, mluvčí Syrské národní rady (SNC), Hadiya Khalaf Abbas.

Ten dle informací tiskové agentury, Sputnik Arabic, konkrétně uvedl, cituji:

Syrská armáda zachytila komunikaci mezi Američany a Daešem (arabský hanlivý výraz pro Islámský stát) před útokem na Deir ez-Zor.

Pro ty, kteří zprávu o americkém bombardování syrských vojáků, slyšeli jen okrajově a nebo vůbec, připomínám, že celá událost, proběhla 17. září. V ten den, poblíž syrského města, Deir ez-Zor bojovníci Islámského státu, obklíčili syrské vládní jednotky. V průběhu tohoto procesu se ale syrské vládní jednotky, staly cílem bombardování, kdy na ně začala útočit Amerikou vedené aliance.

Následkem bombardování bylo zabito, více jak 60 syrských vojáků a dalších 100 jich bylo zraněno. Zbytek přeživších, syrských mužů po tomto náletu, musel čelit těžké ofenzívě ze strany bojovníků Islámského státu.

Celé bombardování se zastavilo až v okamžiku, kdy ruská armáda kontaktovala americkou stranu s tvrzením, že Američané provádí útoky, vůči špatné straně.

Hlavní město Washingtonu, Washington D.C. se později k tomuto omylu přiznalo a veřejně se také omluvilo. Bohužel ale omluva Washingtonu, již tak vážné „vztahové rány“ mezi Sýrií a Amerikou a hlavně mezi Moskvou a Amerikou, zcela nezahojí. Tento incident totiž mezi těmito třemi zeměmi, kdy Sýrie a Rusko stojí na jedné straně a Spojené státy, stojí na straně druhé, způsobil další geopolitické napětí.

Naprosto dokonalou ukázkou tohoto následku jsou poměrně čerstvá slova syrského ministra zahraničí, Walida Muallema. Ten o víkendu, během svého projevu na Valném shromáždění OSN, obvinil Spojené státy z bombardování syrských jednotek a prohlásil, že útok byl zamýšlený.

Jeho slova odcituji:

Syrská vláda klade veškerou zodpovědnost za útok na USA, protože fakta ukazují, že se jednalo o úmyslný útok a nešlo o chybu – dokonce i když Amerika tvrdí opak.

K výše citovanému, Muallem pak ještě dodal, že bombardování přesně dokazuje skutečnost, že USA a jejich spojenci jsou komplicové Islámského státu a jiných teroristických skupin.

Zdroj: Euportal

3/5 - (1 vote)

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů