Makedonie pod „útokem“ 2 000 muslimských vetřelců

536
Print Friendly, PDF & Email
Makedonie pod „útokem“ 2 000 muslimských vetřelcůZdroj: www.zpravy.e15.cz
Makedonie pod „útokem“ 2 000 muslimských vetřelců
Zdroj: www.zpravy.e15.cz

Skoro dva tisíce muslimských vetřelců se podle informací, zpravodajské agentury Reuters dostalo včerejším dnem ze severu Řecka, tedy z evropského území do sousedícího státu, Makedonie. Zpravodajská agentura se ve své zprávě dovolává na výpovědi několika svědků.

Jedním z těch svědků je i zpravodajskou službou zaměstnaný fotograf, který své jméno médiím, ovšem nesdělil. Podle jeho výpovědi, vetřelci nejdříve několik hodin pochodovali jako invazní jednotka, poté přebrodili řeku a následně se jim podařilo obejít hraniční plot. Ten byl mezi Řeckem a Makedonií vybudován na pokyn makedonských úřadů, které chtěly počty uprchlíků, přicházejících do Makedonie značně snížit.

No nicméně zpět k našim vetřelcům! Řada z nich byla makedonskou armádou zadržena, naložena do nákladních, vojenských vozidel a odvezena. Kam, to ovšem makedonská armáda nesdělila. V souvislosti s plotem na řecko-makedonských hranicích nesmíme zapomenout na současné makedonské kroky proti uprchlíkům. Makedonie se totiž v posledních několika týdnech rozhodla téměř uzavřít své hranice a na území, nikoho nepouštět. Tato akce, ale vyvolala velice rychlou reakci, když se na řecko-makedonských hranicích odehrály dosti vulgární a sprosté protesty společensky, velice nízké vrstvy. Ke konci minulého týdne dokonce situace vygradovala na tolik, že se makedonské hranice uzavřeli úplně a na území byly pouštěni pouze lidé s platnými cestovními doklady či vízy.

Zdroj: Vlastenecké noviny

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů