Maďarský premiér nastartoval kampaň proti Georgu Sorosovi

771
Print Friendly, PDF & Email
Maďarský premiér nastartoval kampaň proti Georgu Sorosovi

Zdroj: www.fr.rt.com

Maďarský premiér Viktor Orbán spustil před několika málo dny po celém Maďarsku kampaň, namířenou osobně proti americkému miliardáři, původem z Maďarska – Georgu Sorosovi. Kampaň v podobě modrých billboardů, kterými je aktuálně pokryté celé Maďarsko prezentuje amerického miliardáře jako nepřítele maďarského lidu a zároveň ho označuje za hlavního propragátora ilegální migrace do Evropy. Oficiálním heslem celé kampaně je pak věta, cituji: „Nedovolte, aby se Soros smál naposled.“ Informaci přinesl americký zpravodajský kanál CNBC podle kterého billboardová kampaň maďarského premiéra Viktora Orbána, vyvolala vlnu kritiky.

Samotní kritici pak tvrdí, že aktuální, vůči miliardáři vedená, hanlivá kampaň jim velice nápadně připomíná antisemitské scény známé z plakátů třicátých let 20. století. Tyto plakáty podle kritiků zobrazovaly vždy Židy jako politické manipulátory.

A současná maďarská, dosti kritizovaná kampaň vedená, vůči americkému židovskému miliardáři Georgu Sorosovi se stala terčem kritiky i mezinárodní úrovně. Na billboardy rozvěšené po Maďarsku totiž zareagoval i samotný židovský stát, konkrétně tamější premiér Benjamin Netanjahu. Ten vyzval maďarskou vládu k tomu, aby „dopady své kampaně, jež rozsévá nenávist a strach, poněkud přehodnotila.“

Maďarský premiér nastartoval kampaň proti Georgu Sorosovi
Zdroj: www.ulusalpost.com

Tato reakce izraelského premiéra, přitom přichází pouhopouhých devět dnů, před oficiálním setkáním maďarského a izraelského premiéra v Budapešti.

Ohledně kritiky, která se vede na adresu miliardáře George Sorose a ozývá se hlavně z maďarských vládních kruhů, nutno zmínit ještě fakt, že podle výše zmíněného televizního kanálu CNBC, nejde o první útok maďarského premiéra, podniknutý proti Sorosovi.

Samotný maďarský premiér se do amerického 86letého miliardáře „obul“ již několikrát, když například prohlásil, že Sorosovi ideály se neslučují s Orbánovým pojetím evropské kultury. Viktor Orbán je totiž názoru, že současná evropská kultura se nachází pod existenční hrozbou ze strany multikulturalismu a migrace. A Georg Soros společně se svými neziskovými organizacemi k rozpadu evropské kultury, podle Orbána prý velice významně přispívá, když přivádí uprchlíky do Evropy.

Dalším příkladem takového útoku ze strany Viktora Orbána proti Sorosovi, mohou být jeho nová opatření, jejichž cílem bylo ukončit činnost Středoevropské univerzity (jejímž zakladatelem a finančním sponzorem je právě Georg Soros), nebo i zpřísnit pravidla pro výše zmíněné neziskové organizace. Ty totiž čerpají nemalé finanční prostředky ze Sorosových fondů a podle dostupných informací, Sorosovi fondy v Maďarsku věnovaly právě těmto neziskovým organizacím, které se zaměřují na podporu justice, vzdělávání a lidských práv už zhruba 400 milionů dolarů.

V závěru k Georgovi Sorosovi, lze už jen dodat informaci, že samotný miliardář na aktuální kroky maďarského premiéra, zatím nezareagoval.

Zdroj: CNBC

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů