Maďarsko postavilo druhou proti-imigrační základnu na hranicích se Srbskem a Chorvatskem

747
Print Friendly, PDF & Email
Maďarsko postavilo druhou proti-imigrační základnu na hranicích se Srbskem a Chorvatskem
Zdroj: www.upload.wikimedia.org

Na hranicích, které sdílí Maďarsko se Srbskem a s Chorvatskem byla před několika málo dny dokončena, již druhá vojenská, proti-imigrační základna. Toto pondělí ji svým proslovem k nově sloužícím vojákům na této základně, slavnostně uvedl do provozu maďarský ministra obrany Istvan Simicsk.

Ten v rámci zprovoznění nové základny vystoupil, před vojáky s tímto prohlášením, cituji:

Ochrana hranice, díky které statisíce migrantů nebudou pochodovat po celé zemi, si zaslouží celkový respekt. Našim nejdůležitějším společným zájmem je ochrana maďarských občanů, našich rodinných příslušníků a ochrana civilistů.

Později toto prohlášení odcitovala i americká tisková agentura Associated Press.

Uvedená, nově vybudovaná základna, která byla nedávno dokončena ve vesnici Hercegszanto, jenž leží v blízkosti 300 kilometrového plotu na hranici se Srbskem a Chorvatskem má za cíl, krom zamezení příchodu dalším migrantům do Maďarska, také ulehčit práci zde hlídajícím vojákům, kteří musejí každý den dojíždět ze svých stálých základen..

V souvislosti s novou základnou nutno připomenout, že podobná základna byla v blízkosti hraničního plotu, konkrétně ve vesnici Kelebia, již dokončena a podle dostupných informací má maďarská vláda v plánu vybudovat další dvě takovéto základy. Jedna by se měla nacházet ve vesnici Madaras a druhá ve městě Bácsalmás. Co se týká samotné stavby a kapacity obou základen, tak předpoklady jsou takové, že by každá z budoucích základen, měla být složena až z 90 kontejnerů a mohla pojmout maximálně 150 vojáků, přičemž v případě akutní nouze by se kapacita základen mohla zvednout až na dvojnásobek. Kapacitně a konstrukčně by se tak nové základny měly vyrovnat těm aktuálně dokončeným.

Maďarská vláda ale v současné chvíli tvrdí, že takovéto scénáře by se navzdory odhadům, uskutečnit nemuseli a vojáci by na tyto základny byly namísto hlídání hranic posíláni, jen na jakýsi pravidelný vojenský trénink.

K Maďarsku a aktuálně probíhajícím zabezpečením proti migrantům, lze ještě uvést skutečnost, že k velice podobnému tématu se minulý týden vyjádřil maďarský premiér Viktor Orán, který uvedl, že druhý hraniční plot, který je momentálně teprve ve výstavbě bude dokončen do konce letošního května. Jeho hlavním účelem bude pomoct, jak Maďarsku, tak ale i státům Evropské unie od možné uprchlické vlny hrozící z Turecka.

Ohledně Turecka pak pro státní rádio ještě uvedl, cituji:

Rozhodně není rozumná politika, že vkládáme naši bezpečnost do rukou Turků, a zároveň je neustále obtěžujeme, napadáme a kritizujeme, že není Turecko dostatečně demokratické a generujeme s nimi konflikty.

Zdroj: RT

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů