Maďarsko posiluje hlídky na jižních hranicích

565
Print Friendly, PDF & Email
Maďarsko posiluje hlídky na jižních hranicíchZdroj: www.kurier.at
Maďarsko posiluje hlídky na jižních hranicích
Zdroj: www.kurier.at

Maďarská vláda začala pondělním večerem plánovat posílení svých hranic z jižní strany. Od tohoto kroku si Maďarsko slibuje snížení počtu narušitelů, jež se snaží překonat Maďarské hranice. Do akce podle dostupných informací míří více policistů a vojáků. Chybět by neměla ani vojenská, či policejní technika.

S informací o posílení maďarských hranic, vystoupil v pondělí večer ve veřejnoprávní maďarské televizi, M1 poradce předsedy maďarské vlády pro bezpečnost, György Bakondi. Ten v rozhovoru ve výše zmíněné televizi uvedl, že veškeré posilování hlídek, na maďarských hranicích, jinak řečeno, hloubková kontrola hranic by měla začít již dnešní, tedy úterní půlnocí.

Systém hloubkové kontroly hranic, Bakondi pak ještě upřesnil. Dle jeho slov, by se maďarští policisté a vojáci měli nacházet v pásmu na srbských a chorvatských hranicích, přičemž jejich vzdálenost od hranic s Maďarskem by měla činit 8 kilometrů. Skrze tento pás, vytvořený maďarskými policisty a vojáky by se pak neměl dostat žádný narušitel. A pokud se o to přeci jenom někdo pokusí, pak bude Maďary ve výše uvedeném pásmu zadržen a nasměřován do nejbližší tranzitní zóny.

V souvislosti s narušováním maďarských hranic se Bakondi nemohl nezmínit ani o tzv. „uprchlických pašerácích,“ jež jsou v současné době, akutním problémem maďarských úřadů. Jen za tento rok maďarské hlídky, podle dostupných informací zadržely něco kolem 160 těchto „uprchlických pašeráků.“ Pokud bychom toto číslo chtěli rozpočítat na dny, pak by na každý den, vyšel jeden zatčený „uprchlický pašerák.“

A situace okolo „uprchlických pašeráků“ se jen a jen zhoršuje. Typickým příkladem nám mohou být Maďarsko-srbské hranice, kde se počet „uprchlických pašeráků“ začíná zvyšovat. Se zvyšujícím se počtem těchto pašeráku se ale zlepšují také pašerácké techniky. Lidé, kteří se snaží někoho propašovat do Maďarska začali, dokonce využívat bezpilotních létajících strojů, jinak řečeno dronů, jimiž sledují pohyb hlídek na hranicích. S touto informací vystoupil dnes v Budapešti ministr řídící kabinet úřadu předsedy vlády, Antal Rogan.

V závěru článku by nebylo špatné uvést, že zavedení hloubkových kontrol na maďarských hranicích se samotnému Maďarsku už teď docela vyplatilo. Dnes nad ránem se totiž skupina o více jak 775 cizinců pokoušela překonat maďarské hranice. V 633 případech se podařilo cizince zadržet a nasměřovat do nejbližších tranzitních zón. Zbývajících 122 cizinců bylo bez výjimky zadrženo ve zbytku osmi kilometrového pásu a odvedeno zpět za hraniční zábrany.

Zdroj: Hlavné správy

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů