Maďarsko eviduje menší počet zadržených migrantů. Pomohlo až uzavření hranic

484
Print Friendly, PDF & Email
Maďarsko eviduje menší počet zadržených migrantů. Pomohlo až uzavření hranicZdroj: www.stalo-se.cz
Maďarsko eviduje menší počet zadržených migrantů. Pomohlo až uzavření hranic
Zdroj: www.stalo-se.cz

Maďarský stát se může konečně po více jak měsíci, kdy se do země, téměř nekontrolovatelně hrnuli davy syrských uprchlíků a tamější policie nevěděla kam dřív skočit, nyní naplno pochlub nižšími čísly, zadržených uprchlíků. Zatímco ještě v pondělí počet zadržených imigrantů na maďarských hranicích překročil číslo 9 000 lidí, přesně 9 380, tak v úterý se tato hranice, dle zpravodajské agentury, Reuters rapidně snížila a to na pouhých 366 zadržených.

Rapidní pokles přicházejících lidí do Maďarska prý nastal v okamžiku, kdy tamější vláda, premiéra Viktora Orbána uzavřela v noci z pondělka na úterý, všechny hraniční přechody, jež byly velice využívané hlavně tak zvanými „ekonomickými přistěhovalci“ a pašeráky lidí.

Krom uzavření hraničních přechodů ale maďarská vláda z pondělka na úterý, také zpřísnila některá pravidla pro osoby, jež ilegálně překračují maďarské hranice. Došlo například ke zvýšení trestu, odnětí svobody, který platí hlavně pro pašeráky lidí. Dále vešel v platnost soubor zákonů, který byl maďarským parlamentem schválen již 4. září a měl by se týkat hlavně tzv. ekonomické migrace, jinak řečeno také ekonomických přistěhovalců, kteří na rozdíl od jiných procestovali v mnoha případech Tureckem, Řeckem, Makedonií, či Srbskem, tedy zeměmi, kde se žádná válka „nekoná“ a je tedy pro jejich azyl naprosto vhodná.

Zdroj: Stalo-se

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů