Loď v Itálii pašovala kartony s cigaretami

663
Print Friendly, PDF & Email
Loď v Itálii pašovala kartony s cigaretami
Loď v Itálii pašovala kartony s cigaretami
Zdroj: www.metronieuws.nl

Italská loď, sloužící pro zastavování migrantů cestujících z Libye do Evropy, pašovala při své cestě zpět do Evropy na palubě, více jak 700 kilogramů cigaret. Informaci po tom, co jí otiskl tamější italský tisk, potvrdilo i samotné italské námořnictvo.

Dle dostupných zpráv se na palubě lodi našlo celkem 3 600 kartonů cigaret v celkem 72 bednách. A to těsně poté, co samotná, uvedená loď stála tři a půl měsíce v libyjském přístavu u Tripolisu, kde pomáhala libyjské pobřežní stráži pronásledovat prchající migranty a zachraňovat ty uprchlíky z potápějících se, či přeplněných lodí ve Středomoří.

Těsně po návratu lodi zpět do italského přístavu, poblíž Brindisi (zhruba v polovině letošního července), pak italský policejní velitel nařídil její úplné prohledání. Jeho výsledkem bylo nalezení několika desítek, již uvedených beden s kartony plných cigaret. Tyto bedny byly ihned po rutinní prohlídce lodi a jejich nalezení zabaveny a nyní už probíhá jak právní, tak ale i interní vyšetřování.

Za poznámku stojí fakt, že celá tato akce mohla zůstat v úplné tajnosti, kdyby 16. července letošního roku, jednoho z námořníků, jež na uvedené lodi sloužil i s pytlem plným cigaret, nezastavila přímo v italském přístavu finanční stráž.

Zdroj: www.thelocal.it

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů