Lidé z mnoha afrických zemí usilují o emigraci do Evropy a Ameriky

689
Print Friendly, PDF & Email
Lidé z mnoha afrických zemí usilují o emigraci do Evropy a Ameriky
Lidé z mnoha afrických zemí usilují o emigraci do Evropy a Ameriky

Zdroj: www.info.cz

Více jak miliarda lidí, žijících v afrických státech usiluje o emigraci do Ameriky, či do Spojených států. Podle dostupných informací se jedná konkrétně o zhruba 1,1miliardy obyvatel, přičemž tento segment lidí, tvoří zhruba dvě třetiny populace subsaharské Afriky.

Celá tato skupina lidí usilující o emigraci do Evropy a Ameriky je dle, ve čtvrtek zveřejněné studie – Pew Research Centre, tvořena obyvateli, výhradně ze států jako je Keňa, Tanzánie, Senegal, či Ghana nebo Nigérie. Navíc, podle řady zpovědí samotných lidí, chce většina obyvatel (zhruba 40 %) ze států jako je Senegal, Ghana či Nigérie, svou migraci za lepším životem, podniknout do pěti let.

V budoucnu tak reálně hrozí, že v cílových destinacích, těchto lidí, jako je Británie, Francie, Itálie, nebo Portugalsko, razantně přibude obyvatel s africkým původem, což v některých případech může mít pro samotné hostitelské státy, neblahé bezpečnostní, ale i ekonomické následky.

K samotné migraci lidí z afrického kontinentu, nutno ještě dodat, že jen Velké Británii je v současné chvíli zhruba 1,27 milionů lidí. Dalších, odhadem 980 tisíc lidí, původem z afrických států, je ve Francii a o zbylých 710 tisíc obyvatel se dělí Itálie s Portugalskem. Hlavním lákadlem pro lidi z Afriky na cestě do Evropy, či Spojených států, je potom vyprávění jejich příbuzných, kteří díky sociálním sítím o životě v Evropě a Spojených státech, mluví jako o ráji.

Zdroj: Pewglobal.org

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů