Letounem ruských vzdušných sil se stává Su-35S

779
Print Friendly, PDF & Email
Letounem ruských vzdušných sil se stává Su-35S
Zdroj: www.pakpassion.net

Vzdušné a kosmické síly Ruské federace pomalu, ale jistě začínají, svůj letecký bojový park zaplňovat novými stíhacími letouny, typu Su-35S. Aktuální počet letadel držených ruskou armádou činí 58 kusů, přičemž poslední letouny byly dodány ke konci loňského roku, roku 2016. A dle slov ruských pilotů a techniků si tyto letouny, zatím nelze více vynachválit.

O jak kvalitní letoun se vlastně jedná, svědčí jak celá řada pozitivních ohlasů, ruského personálu, starajícího se o tyto letouny, tak ale i operační nasazení, která jsou i přes sofistikovanost a složitost stroje, stále na velice vysoké úrovni.

Jako příklad kvalitního bojového nasazení, lze uvést třeba bojové operace v Sýrii, kde stíhací stroje Su-35S ruských vzdušných a kosmických sil dostaly na starost, vedle úderu na teroristy Islámského státu, také ochranu syrského, vzdušného prostoru.

Jedná-li se pak o technickou stránku, aktuálně nejdokonalejších stíhacích letadel v ruském leteckém parku, tak Su-35S vizuálně vychází ze svého stíhacího předchůdce Su-27. Technickou podobnost byste ale mezi těmito dvěma letouny hledali jen marně. V případě Su-35S se totiž jedná o absolutně nové letadlo, složené z mnoha dokonalejších a novějších technologií. Mezi ně se řadí například nový radar, nový systém vlastní ochrany, nebo palubní počítače společně s dvěma velkými monitory v kokpitu stíhačky. Hlavní novinkou stíhaček Su-35S jsou pak o dost silnější motory, které mají vzhledem k hmotnosti celého letounu značný přebytek tahu.

Díky takto silným motorům, vybaveným systémem vektorování tahu a v kombinaci s výjimečně zdařilou aerodynamikou mohou nová ruská letadla provádět letecké manévry, které vizuálně, mnohdy odporují fyzikálním zákonům a ještě jim přitom zbývá mnoho energie.

Chcete-li se přesvědčit o tom, co všechno stíhačky Su-35S umí, podívejte se nyní na níže vložené video.

Zdroj: Eurasia24

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů