Letoun MH-17: Rada bezpečnosti Nizozemí požádala Russia Today o spolupráci při hledání trosek

554
Print Friendly, PDF & Email
Letoun MH-17: Letečtí vyšetřovatelé Nizozemí požádali Russia Today o spolupráci při hledání trosekZdroj: www.cs.wikipedia.org
Letoun MH-17: Letečtí vyšetřovatelé Nizozemí požádali Russia Today o spolupráci při hledání trosek
Zdroj: www.cs.wikipedia.org

Více než rok po letecké havárii, letounu MH-17, typu Boeing 777-2H6-ER, jež patřil letecké společnosti, Malaysia Airlines se rada bezpečnosti Nizozemska, která „stojí“ v čele, celého vyšetřování, konečně dozvěděla, kde se nachází poslední trosky tohoto letounu. Jedná se konkrétně o poslední úlomky z kokpitu letadla.

Všechno to prozradil až dokumentární film, ruské televize, Russia Today, „MH 17: Rok mlčení,“ jenž měl v ruské televizi premiéru, přímo v den výročí, oné letecké tragédie a to přesně 17. července 2015, kde byly poslední trosky, osudného letounu, ukázány.

Ihned po odvysílání tohoto dokumentárního filmu se tak ruské televizi, přímo na její adresu ozvala samotná rada bezpečnosti, s prosbou o ukázání posledních trosek, jež byly viděny ve filmu.

Konkrétně se na její adresu ozvala mluvčí rady bezpečnosti, Sarah Vernoi, která napsala tato slova, cituji:

S velkým zájmem jsme shlédli váš dokumentární film „MH 17:. Rok mlčení“. RT v něm ukazuje části střechy kokpitu, nalezené poblíž Petropavlovky. Chtěli bychom převzít tyto díly a předat je do Nizozemska, aby je rada bezpečnosti mohla použít pro vyšetřování a rekonstrukci událostí.

V souvislosti s filmem „MH 17: rok mlčení“ by bylo dobré poznamenat, že příbuzní obět si stěžují, že jejich přístup k informacím je skoro nemožný a stěžují si na neobjektivně vedené vyšetřování.

Zdroj: Nová republika

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů