Letectvo Spojených států zmařilo vojenskou misi v Sýrii

605
Print Friendly, PDF & Email
Letectvo Spojených států zmařilo vojenskou misi v SýriiZdroj: www.sfchronicle.com
Letectvo Spojených států zmařilo vojenskou misi v Sýrii
Zdroj: www.sfchronicle.com

Americké vojenské letectvo zmařilo vojenskou operaci v Sýrii, jejímž cílem byl útok na syrské město Abu Khamal. Jak informuje americký zpravodajský deník, The Washington Post, tak američtí letci 28. června údajně opustili své syrské spojence v naprosto kritickou chvíli.

Zdroje zpravodajského deníku, The Washington Post uvedly, že americké vojenské letectvo dostalo dne 28. června, letošního roku za úkol poskytnout vojenské krytí opozičním silám, jež bojují proti současnému syrskému režimu prezidenta, Bašara Asada. Toto vojenské krytí mělo americké vojenské letectvo zabezpečit v rámci již uvedeného útoku na syrské město Abu Khamal, které „leží“ na východě Sýrie.

Bohužel ale ve chvíli, kdy byla vojenská operace, potažmo útok na syrské město v plném proudu, tak američtí stíhači dostali rozkaz, aby urychleně opustili oblast a místo toho své stroje obrátili směrem k předměstí Fallúdže v sousedním Iráku.

K tomuto kroku amerického vojenského letectva, jehož následkem bylo zmaření celé vojenské mise v Sýrii se později vyjádřil zástupce amerického ministerstva obrany, Pentagonu Chris Garver. Ten uvedl, že americké vojenské velení pokládalo v tu chvíli za důležitější, zlikvidovat kolonu bojovníků Islámského státu.

Podotýkám, že zmíněná kolona bojovníků islámského státu, vznikla poté, kdy je americké vojenské letectvo, den před tím vytlačilo spolu s další technikou z předměstí Fallúdže.

Deník The Washington Post k této Spojenými státy zmařené misi dodává, že neúspěch mise je pro samotné Spojené státy velkou čárou přes jejich plány. Američané totiž v regionu, kde byl veden útok na město Abu Khamal, plánovali vytvořit útvary, jež by byly schopné čelit bojovníkům Islámského státu.

The Washington Post si v článku s touto informací, ke konci klade otázku, zda-li jsou Spojené státy pořád dost silné, když musí americké ministerstvo obrany, neustále přesouvat svá vojska z jednoho místa na druhé, mezi nimiž jsou kolikrát obrovské vzdálenosti.

Zdroj: AC24

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů