Letadlová loď, Charles de Gualle v říjnu zaútočí na Islámský stát

658
Print Friendly, PDF & Email
Letadlová loď, Charles de Gualle v říjnu zaútočí na Islámský státZdroj: www.technet.idnes.cz
Letadlová loď, Charles de Gualle v říjnu zaútočí na Islámský stát
Zdroj: www.technet.idnes.cz

Francouzská letadlová loď, Charles de Gaulle, která patří k absolutní špičce francouzského vojenského námořnictva, vyrazí letos v říjnu bojovat proti radikální teroristické organizaci, Islámský stát.

Informaci o nasazení lodi, proti teroristům, světu sdělil francouzský ministr obrany, Jean Yves Le Drian,. Ten zároveň uvedl, že je to již po třetí za dva roky, kdy je tato loď, coby naprostá špička francouzského vojenského loďstva, nasazena v rámci operace „Chammal“ do boje proti Islámskému státu v Perském zálivu.

K nasazení, výše uvedené, francouzské letadlové lodě, lze také připomenout, že se jedná o její vůbec poslední bojovou misi, které se zúčastní, před její generální opravou. A právě kvůli plánované generální opravě, která by měla trvat odhadem 18 měsíců a proběhnout, přesně v půlce životnosti letadlové lodi se francouzská vláda rozhodla, že jí do boje v Perském zálivu, pošle v plné bojové výzbroji. Tou plnou bojovou výzbrojí této lodi si myslí, kompletní letka stíhacích strojů, typu Rafale M se kterými tato loď při posledním boji proti Islámskému státu, doslova „sklízela“ úspěch.

Není tomu totiž tak dávno od doby, kdy posádka Charles de Gaulle, při bojové operaci proti Islámskému státu podnikla s letouny typu Rafale M, celkem 271 bojových letů a zasadila teroristické organizaci, rekordních 259 přesných úderů.

Úspěch „letadlové lodi“ v boji proti Islámskému státu, samozřejmě nezůstal dlouho ututlán a loď se během, nedávné, poslední návštěvy náčelníka námořních operací, admirála Johna Richardsona, „dočkala“ prestižního ocenění Meritorious, coby uznání za „její“ příspěvek v boji proti ISIS.

Zdroj: Security Magazín

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů