Letadlo libyjského letectva provedlo útok na vojenský tábor

586
Print Friendly, PDF & Email
Letadlo libyjského letectva provedlo útok na vojenský tábor
Letadlo libyjského letectva provedlo útok na vojenský tábor

Zdroj: www.cs.wikipedia.org

Letoun vojenského letectva Libyjské národní armády provedl útok na vojenský tábor, jež patří silám, které jsou spojovány s mezinárodně uznávanou vládou. Útok se odehrál poblíž libyjského města Zuára a informaci s odkazem na vojenský zdroj, operující přímo v Libyi, publikovala redakce londýnské, zpravodajské agentury Reuters.

Ve zprávě konkrétně stojí, že k leteckému útoku došlo v blízkosti ropného a plynárenského zařízení, které se nachází poblíž, již zmíněného libyjského města Zuára. Útok byl podle dostupných informací, reakcí na oznámení se kterým v předešlých dnech vystoupil na veřejnost libyjský šéf parlamentu Aguila Saleh Issa.

Ten konkrétně uvedl informaci, že Libye oznámila Radě bezpečnosti OSN, že armáda libyjského velitele Chalífy Haftara nebude v útoku na Tripolis útočit na civilní obyvatelstvo země. Situace v zemi se však minulý týden značně vyostřila. A to bezprostředně poté, co Libyjská národní armáda v čele s Chalífou Haftarem zahájila operaci proti těm, koho označili za teroristické síly v libyjském hlavním městě, Tripolisu.

Díky takto vygradované situaci v Libyi musela, například společnost Eni, která vlastní a provozuje, již zmíněné ropné a plynárenské zařízení (jedná se o areály Al-Wafa a El Feel), nacházející se poblíž města Zuára, evakuovat všechny své zaměstnance.

Zdroj: Sputniknews

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů