Lékaři v Africe, potřebují finanční pomoc

592
Print Friendly, PDF & Email
Lékaři v Africe, potřebují finanční pomocZdroj: www.svobodnenoviny.eu
Lékaři v Africe, potřebují finanční pomoc
Zdroj: www.svobodnenoviny.eu

Lékaři bez hranic, tak přesně takto se jmenuje v současnosti, nejintenzivnější projekt, v jehož střediscích se uzdravilo kolem 350 nakažených a který má za úkol bojovat proti ebole. Lékaři, kteří v Africe, proti této nemoci, bojují, spustili svůj projekt, hned po vyhlášení stavu epidemie, tedy něco málo, před 6 měsíci. Od té doby se prakticky nezastavili a v současné chvíli, provozují, Lékaři bez hranic 5 zdravotnických center s celkovou kapacitou 457 lůžek, jedná se o zdravotnická zařízení na území Guineji, Sierra Leone a Libérii. To je ale jen prozatímní stav, plány jsou totiž takové, že by se v horizontu, několika následujících dnů, měl tento počet lůžek, ještě zdvojnásobit. Jak totiž říká sama prezidentka projektu, tak není možné, přesně odhadnout, kolik lidí se ještě nakazí a jak rychle se nemoc bude šířit. Proč o tom ale takhle píšu?

Kvůli tomu, že se tento projekt ocitá v problémech, konkrétně co se týká lidí a financí. Jen pro zajímavost v současné chvíli pracuje pro tuto organizaci zhruba 210 mezinárodních a 1650 místních spolupracovníků a to je v porovnání s nakaženými, nedostatek, navíc tyto lidi musí někdo platit a to je ten hlavní problém.

To konec konců, tvrdí i sám ředitel, projektu, Pavel Grubner, který konkrétně říká, že projekt, Lékaři bez hranic si musí sahat pro peníze už i na dno svých finančních rezerv. Z toho důvodu, také prosí lidi i vlády, všech rozvinutých zemí, aby přispěli, pokud jen trochu jde. V roli státu se jedná především o pomoc v podobě nasazení odborníků, případně nějaká materiální pomoc. Od nás občanu, kteří mají dobré srdce, alespoň doufám a nejsou na tom nějak nejhůře se očekává, že přispějeme finančně a to buď na číslo účtu 222 666 / 2700, to je jedna cesta, a nebo druhá cesta je poslání  DMS ve tvaru: DMS EBOLA, to odešlete na číslo 87 777 (cena za DMS je 30 korun, lékaři po doručení obdrží 28,50 korun).

Zdroj: Svobodné noviny

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů