Lékaři bez hranic opět v šoku. Branou vybombardované nemocnice projel americký tank

543
Print Friendly, PDF & Email
Lékaři bez hranic opět v šoku. Branou vybombardované nemocnice projel americký tank
Lékaři bez hranic opět v šoku. Branou vybombardované nemocnice projel americký tank
Zdroj:www.freethoughtblogs.com

Charitativní organizace, „Lékaři bez hranic,“ zažila po vybombardování své nemocnice v afghánském městě , Kunduzu, další šok! Tentokrát branou tamější nemocnice, projel bez jakéhokoliv ohlášení, americký tank. Podle organizace, tak tímto krokem americká armáda, potažmo Spojené státy porušili dohodu, jež byla uzavřená s uvedenou charitativní organizací a v níž se USA zavázali k tomu, že budou o jakékoliv takovéto akci, předem informovat pracovníky nemocnice.

To, že někdo „zaspal“ a ohlásil násilný průjezd, bránou nemocnice až po celé akci se zjistilo vzápětí, kdy byli Lékaři bez hranic o této akci informováni. Následně se také zjistilo, že se nejedná o žádný vojenskou operaci, nýbrž jen o Spojenými státy, vedené vyšetřování. Abyste tomu lépe rozuměli, tak v uvedeném tanku údajně byla americko-afghánská delegace, která vyšetřovala americký letecký úder z 3. října na výše uvedenou, afghánskou nemocnici.

K vojenskému incidentu, jenž se odehrál před nemocnicí se později vyjádřila sama charitativní organizace, která ve svém prohlášení, konkrétně uvedla, cituji:

Neoznámený a násilný vjezd tanku do nemocnice poškodil infrastrukturu, zničil potenciální důkazy a vyvolal stres a strach.

Jedná-li se pak o americké a kunduzské úřady, tak ty se k celé události, dle současných informací, zatím nijak nevyjádřili.

Závěrem nutno připomenout, že při leteckém útoku na nemocnici 3. října, zahynulo celkem 22 lidí, z čehož 10 lidí byli pacienti v dalších 12 případech se jednalo o zdravotníky a dva lidi se stále pohřešují.

Charitativní organizace celý incident, násilného proniknutí tanku do objektu bývalé nemocnice, hodnotí jako „útok na Ženevské konvence“ a v úterý mimo jiné také uvedla, že americký letecký úder vyšetřuje také švýcarská Mezinárodní humanitární komise (IHFFC).

Spojené státy se zavázali k tomu, že pozůstalé po útoku finančně odškodní.

Zdroj: Britské listy

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů