Kurdský postup v Sýrii se zpomalil. Bojovníci narazili na Islámský stát

653
Print Friendly, PDF & Email
Kurdský postup v Sýrii se zpomalil. Bojovníci narazili na Islámský stát

Zdroj: www.elhorizonte.mx

Vojenský postup kurdských bojovníků, kteří aktuálně působí na východním břehu řeky Eufrat se v posledních několika dnech dosti zpomalil. Důvodem pro ono zpomalení bojových akcí jsou fanatičtí bojovníci, radikální teroristické organizace Islámský stát, kteří bojují doslova a do písmene na život a na smrt. Informaci o zpomalujícím se tempu kurdských bojovníků přinesl ruský informační server Newinform.com.

Ten na svém webu uvádí, že Kurdové ve spolupráci se sunnitskými, proamerickými uskupeními narazili na bojovníky Islámského státu, konkrétně v syrské provincii Deir Ez Zor. Informaci poté dále rozvíjí zpravodajský server ANF News, který ohledně členů islámského státu na něž Kurdové narazili, připomíná, že v drtivé většině jde o fanatické přívržence Islámského státu. Ty pochází původem ze severní Afriky, Afghánistánu a Kavkazu. Podle dalších, tentokrát už ale neověřených informací, jsou mezi těmito fanatickými přívrženci přítomni i vahhabisti z Čečenska, nebo i lidé ze Střední Asie.

Důvod proč se Kurdové aktuálně potýkají s problémy v bojích proti Islámskému státu je přitom velice prostý. A to sice ten, že samotní Kurdové nebyli doposud zvyklí bojovat na takto vysoké bojové úrovni, protože Islámský stát soustředil veškerou svoji sílu na obranu, právě již zmíněné syrské provincie Deir ez Zor. Zejména se pak Islamisté zaměřovali na obranu proti syrským vládním vojskům.

Kurdské síly tak i přes počáteční, dobrý začátek utrpěly ve výsledku větší ztráty, než bojovníci Islámského státu. Z informací je například patrné, že kurdský útok se ze začátku odvíjel příznivě, kdy Kurdové zničili skupinu 10 islamistů. Jak už ale bylo uvedeno výše, tak později se vše převrhlo ve prospěch Islámského státu. A to díky ojetým teroristickým matadorům, kterých se Kurdové zalekli a díky nimž následně zemřelo 6 kurdských mužů a několik desítek dalších jich bylo zraněno.

Zdroj: Newinform.com

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů