Komise pro udílení Nobelových cen za mír je bez šéfa

620
Print Friendly, PDF & Email
Komise pro udílení Nobelových cen za mír je bez šéfaZdroj: www.nwoo.org
Komise pro udílení Nobelových cen za mír je bez šéfa
Zdroj: www.nwoo.org

Je tomu snad úplně poprvé v historii Nobelových cen za mír, kdy byl šéf příslušné komise, vyhozen z funkce. A to pouze kvůli osobnímu názoru, který si dovolil vypustit na veřejnost. O co že se konkrétně jedná? Šéf komise pro udílení Nobelových cena za mír a bývalí norský ministerský předseda, Thorbjorn Jagland si totiž dovolil vznést poznámku k současnému americkému prezidentovy, Baracku Obamovi, o kterém řekl, že by příslušnou cenu, kterou obdržel v roce 2009, po pouhých 9 měsících na prezidentském úřadě, měl vrátit.

Názoru, že by prezident Obama měl vrátit Nobelovu cenu za mír, se ale nezastává, jen bývalí norský, ministerský předseda, Thorbjorn Jagland, nýbrž i řada normálních lidí, kteří tvrdí, že prezident Obama pouze válčí a rozvrací státy po celém světě. Řada lidí ho pak svými politickými kroky právem přirovnává k Georgovi W. Busheovi II. Tady je jen pár událostí, které prezident, Obama, před a během své prezidentské funkce, stihl podniknout.

Začneme ještě v době, kdy v Bílém domě sídlil, bývalí prezident, George W. Bush, konkrétně 8. června, roku 2009, kdy byl spáchán vládní puč na progresivního, demokraticky zvoleného presidenta Hondurasu, Manuela Zelaya.

Tento puč je mezi lidmi vnímán jako jeden veliký, neznámý otazník. Tomu konec konců svědčí i konečné informace. Kolují totiž jaké si domněnky, že pokud prezident Obama nezorganizoval puč na honduraského prezidenta, Manuela Zelaya, tak byl určitě, společně s americkou ministryní, Hillary Clinton jednou z předních osob, kteří kompletně zaplatili a udrželi u moci režim, jež krátce po puči na Hondurasu, nastal. Rovněž můžeme také slyšet názory, že režim, který se na Hondurasu odehrál se odehrával i přes značné hlasy, takřka každé americké vlády a i jiných vlád a celém světě, které tvrdili, že režim je ilegální. Téměř rok na to, zachvátili Honduras vůbec nejvyšší počty vražd na světě a bohužel, takto tomu zůstává až dodnes.

To bychom tedy měli první důvod, proč by prezident Obama měl vrátit své ocenění za mír, nicméně není nic jisté, a proto si uvedeme další příklady. U druhého příkladu se přesuneme do roku 2011 a s tím k související události: Americké bombardování Libye, které přeměnilo tuto zem na naprostou anarchii v níž zuří mezikmenové a náboženské války. Rovněž můžeme tento, dřívější stát, dnes označit za stát, naprosto zhroucený.

Posledním a třetím důvodem, proč by Obama měl vrátit Nobelovu cenu za mír je bezpochyby událost, která více než rok „hýbe“ s celou naší planetou a je jakýmsi pomyslným prahem ke třetí světové válce. Není řeč o ničem jiném, než o současných krušných, Rusko-amerických vztazích a ukrajinské krizi, jinak řečeno o ukrajinském puči, do něhož Amerika nainvestovala více jak 5 miliard dolarů a jež byl naplánován členy Nového světového řádu. Tito členové (pravděpodobně, nebo spíše 100% je jím i Barack Obama) se dohodli na tom, že z Ukrajiny udělají, díky barevné revoluci, kdy se do čela, tohoto státu dostane pro-západně orientovaný prezident, Petro Porošenk, jednou velkou oběť. A to vše jen kvůli tomu, aby v sousedním Rusku a hlavně v ruském prezidentovi, Vladimíru Putinovi, vyvolali vlnu agrese a donutili Rusko k započetí třetí světové války. Následkem toho všeho by byla válkou rozbombardovaná Evropa a celý svět, zničená celá Ukrajina, včetně, v tu chvíli, už amerického Ruska a samozřejmě zničená celá pověst Vladimíra Putina.

V současnou chvíli jde Novému světovému řádu, tedy i Baracku Obamovi o jedno jediné: Dokázat na Rusku, že Spojené státy jsou stále super-velmocí číslo jedna a že všichni ji budou poslouchat. Bohužel, nebo spíše zaplať pán bůh, že Amerika narazila na takového protivníka jako je Vladimír Putin, který se snaží jaderné válce zamezit.

Takže co si myslíte o výroku, který pronesl bývalý šéf komise, pro udílení Nobelových cen za mír a rovněž bývalý norský, ministerský předseda, Thorbjorn Jagland na adresu Baracka Obamy? Měl by Obama tu cenu vrátit či nikoliv?

Zdroj: New World Order Oppositions

5/5 - (1 vote)

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů