Koalice vedená Spojenými státy vybombardovala pozice syrských vládních jednotek

433
Print Friendly, PDF & Email
Koalice vedená Spojenými státy vybombardovala pozice syrských vládní jednotekZdroj: www.cz.sputniknews.com
Koalice vedená Spojenými státy vybombardovala pozice syrských vládní jednotek
Zdroj: www.cz.sputniknews.com

Už se zdálo, že radikální teroristická organizace, Islámských stát, která ovládala značnou část syrského území, konečně po všech Syrsko-ruských náletech padne na kolena. Veliký obrat, ale přišel tuto sobotou, kdy koalice vedená Spojenými státy, hned čtyřikrát a údajně „omylem,“ vybombardovala některé pozice syrských vojenských, vládních jednotek. Podle dostupných informací se útoku účastnili minimálně australské a dánské bombardéry. Následkem tohoto bombardování pak zemřelo 62 elitních syrských vojáků a dalších, více jak 100 jich bylo zraněno. V souvislosti s padlými vojáky ještě nutno dodat, že mezi nimi se ocitali i takový, kteří přežili hned několik let trvající boj v teroristickém obklíčení.

Krom padlých vojáků, ale nutno také poznamenat, že díky těmto leteckým útokům, se teroristická organizace, Islámský stát začala v Sýrii znovu hojně rozšiřovat a získávat pod kontrolu, některá, strategicky velice důležitá místa. Naprosto zdárným příkladem nám může být třeba, dnes už Islámským státem obklíčené vládní území, nacházející se poblíž syrského, více než 200 000 města, Deir ez-Zor. Obklíčené Islámským státem jsou už ale i některé klíčové výšiny. A ve značném nebezpečí se nachází už také i místní vojenské letiště. Už i tomu hrozí obsazení Islámským státem.

A tohle všechno je dámy a pánové výsledek čtyř náletů americké koalice, která se údajně snažila „pomoc“ v boji s teroristy a na místo pozic Islámského státu, vybombardovala pozice, svých spojenců. O tom, že se nejednalo o omyl, ale o chtěný a chladnokrevný čin, podporovaný Spojenými státy, dnes už snad nikdo nemůže ani pochybovat. Všichni totiž moc dobře víme (krom toho je to také naprosto flagrantní, neboť se tento fakt prosákl i do středního mediálního proudu), co je hlavním zájmem americké koalice. Že to není Spojenými státy, tak výrazně propagovaný boj s terorismem, ale boj se syrským prezidentem, Bašarem Assadem, jenž v současné chvíli představuje trn v patě Západu.

Zdroj: Euroasie.info

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů