KLDR údajně vypustila neidentifikovatelnou raketu

648
Print Friendly, PDF & Email
KLDR údajně vypustila neidentifikovatelnou raketu
KLDR údajně vypustila neidentifikovatelnou raketu
Zdroj: www.zpravy.aktualne.cz

Severní Korea, nebo přesněji uvedeno spíše Korejská lidově demokratická republika pondělním dnem, tedy 6. března podle dostupných informací, odpálila ze svého území neidentifikovatelnou raketu. Vojenskou aktivitu podle tvrzení korejské zpravodajské agentury Renhap, kterou později citovala i ruská zpravodajská agentura Sputnik, zaregistrovala ze svého území Jižní Korea.

Ta celou zprávu o odpálené raketě dala světu vědět díky náčelníkům štábu v jihokorejskému výboru, kteří odpálení neidentifikovatelné rakety z území KLDR potvrdili těmito slovy, cituji:

Severní Korea vypustila dnes (v pondělí 6. března) v 7:36 raketu neidentifikovaného typu směrem k Japonskému moři z okolí osady Tončhanni provincie Pchjonan-pukto.

V souvislosti s odpálením neidentifikovatelné rakety, výše zmíněná korejská zpravodajská agentura Renhap s odkazem na náčelníky štábu v jihokorejském výboru ještě připomíná, že Korejská lidově demokratická republika, již podobné rakety odpálila – a to s předpokladem a cílem, že uvedené rakety uletí vzdálenost až jeden tisíc kilometrů.

Ohledně odpalování střel z KLDR by stálo za zmínku uvést také fakt, že na tento typ vojenské aktivity Severní Korei, již dříve upozornil generální tajemník japonské vlády Jošihide Suga. Ten konkrétně prohlásil, že byly ze Severní Korei zaznamenány starty už čtyř raket, přičemž tři z nich dopadly ve výlučné ekonomické zóně Japonska.

Zdroj: Sputniknews

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů