Kim Čong-un připomněl světu, že jaderný status KLDR pořád platí

687
Print Friendly, PDF & Email
Kim Čong-un připomněl světu, že jaderný status KLDR pořád platí
Zdroj: www.byznysnoviny.cz

Severokorejský vůdce Kim Čong-un počátkem nového roku, roku 2018 v rámci svého novoročního projevu ve státní televizi, připomněl světu, že status KLDR, coby světové jaderné velmoci je pořád aktivní. V přímém televizním přenosu konkrétně prohlásil, že červené jaderné tlačítko se pořád ocitá na jeho stole a je připraveno na jeho stisknutí.

Kim Čong-un ve svém projevu ohledně jaderných zbraní také prohlásil, že jaderné síly umožní Severní Koreji zadržet Spojené státy a jejich údajnou snahu „rozpoutat válku s KLDR.“ Zároveň také ujistil všechny Severokorejce, že se celé Spojené státy dostanou do tzv. „zóny zásahu“, pokud se hlavní město KLDR, Pchjongjang rozhodne Spojeným státům zasadit jaderný úder.

V závěru svého projevu pak korejský vůdce ještě uvedl, že proces založení jaderných národních sil byl již ukončen. Vedle toho také pozitivně okomentoval a zhodnotil rozvoj současného raketového programu o němž prohlásil, že by se již v nejbližší době mohl uskutečnit nový testovací start mezikontinentální balistické rakety. Přípravy na tento testovací start jsou podle jeho slov už v závěrečné fázi a je jen otázkou času, kdy k onomu testovacímu startu vlastně dojde.

Nutno však poznamenat, že vzhledem k tomu, že si korejský vůdce ve svém projevu, krom mnoha dalších poznámek, postěžoval na rostoucí tlak, vůči jeho zemi a v této příležitosti tak i podpořil výrobu jaderných bojových hlavic a balistických raket, tak je velice pravděpodobné, ne-li rovnou jisté, že se výše uvedený testovací start uděje již brzy.

Zdroj: Sputniknews

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů