Ke střelbě v Las Vegas se přihlásil Islámský stát

2048
Print Friendly, PDF & Email
Ke střelbě v Las Vegas se přihlásil Islámský stát

Zdroj: www.weshare.hk

Ke střelbě, která se odehrála v nevadském městě Las Vegas, díky níž zahynulo, více než 50 lidí se před několika málo hodinami přihlásila radikální teroristický organizace Islámský stát. Informaci veřejnosti zprostředkovala londýnská zpravodajská agentura Reuters. K incidentu v Las Vegas se nadále vyjadřuje i ruský zpravodajský portál Sputniknews jež uvádí, že muž, střílející do davu, přijal několik měsíců před samotným incidentem, islám.

Všechno se pak odehrálo tuto neděli 1. října v noci, kdy se mezi letištěm a hotelem, který slouží zároveň jako kasíno (název Mandaly Bay), konal hudební festival, během něhož ke střelbě došlo.

Počty mrtvích a zraněných lidí pak už jen dokazují fakt, že se jedná o takřka nejhorší útok, způsobený střelnou zbraní v novodobých dějinách Spojených států. Jen mrtvých lidí bylo podle informací, více než 50, přičemž dalších více jak 200 bylo a je zraněných.

Podle dokumentů místní policie, která celý případ vyšetřuje, vraždil 64-letý Stephan Paddock, jež byl v průběhu samotné činnosti, zlikvidován bezpečnostními složkami. Další informace o Stephanu Paddockovi poskytl, krom zástupce místního šerifa, také televizní kanál NBC News, který uvedl, že samotný útočník, nebyl spojený s terorismem. Co se týká vyjádření zástupce šerifa, tak i ten uvedl, že zmíněný 64-letý muž, nebyl v evidenci místních bezpečnostních orgánů.

Zdroj: Reuters

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů