„Každý stát, včetně Maďarska má právo chránit své občany před přistěhovalectvím,“ míní expert

574
Print Friendly, PDF & Email
„Každý stát, včetně Maďarska má právo chránit své občany před přistěhovalectvím,“ míní expert

Zdroj: www.novinky.cz

Pomocný profesor na univerzitě v Neapolli, pan Salvatore Villani v nedávných dnech navštívil maďarské hlavní město Budapešť, kde se na téma „zastavení masové migrace,“ pustil do rozhovoru s tamějším institutem pro výzkum migrace.

Podle slov profesora jsou dvoustranné dohody mezi evropskými a africkými státy jen dočasným řešením a nevyřeší, ani nezastaví současnou migraci afrických uprchlíků do Evropy. Uvedený profesor vedle toho, ale také vysvětlil, že náklady na multikulturní společnost mohou být (a dost často i jsou), mnohem vyšší, než její přínosy. Z tohoto fakta tak pro evropské státy logicky vyplývá, že mají právo na to, si svou imigraci do země, řídit sami. A to kvůli maximalizaci přínosů a snížení nákladů.

V rámci výše uvedené řízené imigrace, profesor nezapomněl zmínit i aktuální situaci v Maďarsku. K níž konkrétně uvedl, že tamější vláda má, krom řízení přílivu uprchlíků do země, právo i na to soustřeďovat blahobyt a bezpečnost výhradně pro své občany namísto toho, aby projevovala solidaritu tím, že se bude věrně řídit všemi zákony, které rozhodla Evropská rada.

Salvatore Villani pak ještě uvedl, že jakožto liberální ekonom zastává názor, že pro zvládnutí migračních vln je nezbytně nutné, aby všechny vlády mezi sebou spolupracovali a byla sladěná jejich migrační politika. A to kvůli možným negativním důsledkům, které mohou pro některé země z uprchlické krize nastat.

Zdroj: Hungary Journal

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů