Kaliningrand coby vojenská pevnost, aneb reakce na rostoucí vliv NATO

479
Print Friendly, PDF & Email
Kaliningrand coby vojenská pevnost, aneb reakce na rostoucí vliv NATO
Kaliningrand coby vojenská pevnost, aneb reakce na rostoucí vliv NATO
Zdroj: www.cz.sputniknews.com

Rusko se v reakci na rozšiřování vlivu Severoatlantické aliance, rozhodlo patřičně zareagovat a velice výrazně opevnilo jedno ze svých hlavních měst – Kaliningrad. A to do takové míry, že i americkým generálům hrůzou vstávali vlasy na hlavě, když zjistili o jak silný a extrémně účinný, obranný systém se vlastně jedná.

Z dosud publikovaných informací totiž jednoznačně vyplývá, že v Kaliningradu vybudovaný obranný systém, dokáže vytvořit bezletovou zónu, která se může táhnout až do třetiny vzdušného prostoru Polska.

Italský zpravodajský deník, il Giornale pak v této souvislosti dodává, že situace v Kaliningradu je americkým ministerstvem obrany, Pentagonem, sledována již od roku 2012. Teprve ale až v posledních několika měsících, nebo přesněji řečeno spíše dnech si ale americká armáda skutečně uvědomila o jak rozsáhlý ruský obranný systém se vlastně jedná. Dokonce tento „objev“ přiměl velitele amerických vzdušných sil v Evropě, Franka Gorenka vydat upozornění na „velice nebezpečnou situaci.“

Ruská federace v rámci obranného systému totiž do Kaliningradu, nasadila tři plně vybavené elitní brigády. Ty jsou krom svých zbraní vybavené také těmi nejlepšími vojenskými konstrukcemi, které na světě momentálně jsou. A to od protiletadlového raketového systému S-400 s názvem „Triumf“ až po balistické rakety, nebo řekněme raketový systém, nesoucí jméno „Iskander-M“.

O něm se zmínil také již výše uvedený italský, zpravodajský deník, il Giornale, který raketový systém „Iskander“ považuje za jednu z nejnebezpečnějších zbraní v ruském arzenálu. A důvody pro to jsou celkem pochopitelné. Tento systém nejenom, že dokáže patřičnou střelu vyslat na vzdálenost až 480 kilometrů, ale zároveň je schopen také obejít nejmodernější systémy protivzdušné obrany, včetně dnešního amerického systému protiraketové obrany.

Jeho spuštění pak může trvat od 4 až do 16 minut, záleží na aktuální situaci. Zatímco v normálním režimu je provozu schopen opravdu až po 16 minutách. Ve stavu operační pohotovosti je možné systém použít už do 4 minut, přičemž rakety mohou být odpalovány s odstupem menším než 50 vteřin.

Zdroj: Nová Republika

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů