John Kerry bude v Moskvě a mluvit by se mělo o Sýrii

488
Print Friendly, PDF & Email
John Kerry bude v Moskvě a mluvit by se mělo o SýriiZdroj: www.nationalreport.net
John Kerry bude v Moskvě a mluvit by se mělo o Sýrii
Zdroj: www.nationalreport.net

Americký ministr zahraničí, John Kerry dorazí zítřejším dnem do ruského hlavního města, Moskvy, kde by měl zůstat do pátku 15. července. Během této dvoudenní návštěvy se americký ministr setká s šéfem ruské diplomacie, Sergejem Lavrovem a pravděpodobně i s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Co bude předmětem obou těchto setkání, tak o tom byl dnešní článek v americkém zpravodajském deníku, Washington Post.

Ten konkrétně v souvislosti s touto návštěvou napsal, že Washington prostřednictvím Kerryho může a pravděpodobně i požádá ruské hlavní město, Moskvu o přesvědčení současného syrského prezidenta, Bašara Asada, aby omezil letecké údery na teroristy v Sýrii. A to výměnou za to, že Spojené státy Rusku následně poskytnou údaje o teroristech v Sýrii.

Půjdeme-li v této věci více do hloubky, tak Spojené státy konkrétně chtějí, aby syrský prezident, Bašar Asad, vlivem Moskvy, omezil své letecké údery, pouze a jen na humanitární operace. Za těchto podmínek je Washington potom ochoten vytvořit společnou americko-ruskou skupinu, jež si bude mezi sebou vyměňovat informace a výzvědné údaje, aby v závěru mohla tato skupina synchronizovat akce a zničit ozbrojence.

Nutno poznamenat, že americký deník Washington post o podobné dohodě, která je zmíněna výše, tedy o tom, že Obama navrhl Rusku uzavření nové dohody o Sýrii, informoval již dříve.

Zdroj: Sputniknews

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů