Jezídka a bývalá sexuální otrokyně Islámského státu jmenována velvyslankyní

756
Print Friendly, PDF & Email
Jezídka a bývalá sexuální otrokyně Islámského státu jmenována velvyslankyníZdroj: www.bild.de
Jezídka a bývalá sexuální otrokyně Islámského státu jmenována velvyslankyní

Zdroj: www.bild.de

Je tomu jen několik málo hodin od okamžiku, kdy rakouský ministr zahraničí, Sebastian Kurz jmenoval, během právě probíhajícího summito OSN v New Yorku, bývalou sexuální otrokyni, třiadvacetiletou Jezídku, Nadiu Murad velvyslankyní za Organizaci pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE).

S touto dívkou se rakouský ministr zahraničí, Kurz setkal na již uvedeném a probíhajícím summitu OSN v New Yorku, kde na něj dle jeho vlastních slov, Murad udělala obrovský dojem mladé ženy a údajně ho šokovala tím, čím vším si musela projít.

Její velice trnitou cestu si ostatně nyní, dovolím v několika následujících větách popsat. Nadia Murad je původem z Iráku, konkrétně z jedné tamější vesnice, kde křesťané a muslimové, žijí bok po boku a v míru, již jako sousedé. Všem těmto dobrým vztahům mezi jednotlivými křesťanskými skupinami, ale udělal razantní přítrž rok 2014 a sním spojený příchod radikální teroristické organizace, Islámský stát, která do této vesnice vtrhla a zahájila genocidu, vůči všem Jezídům, což je mimochodem jedna z nejstarších menšin v Iráku.

Díky této genocidě Islámského státu, tak Nadia Murad přišla o svých šest bratrů, které Islámský stát hned po svém příchodu na místě popravil. To však ale ještě nevěděla, že ty nejhorší zážitky jí teprve čekají. Ona a další dvě její sestry byly totiž teroristy odvedeny a byly jim přiděleny role sexuálních otrokyň, které byly, den co den znásilňovány a mučeny. Když se Murad pokusila o útěk do bezpečí a zprvu to vydalo, že se jí to podaří, teroristé ji chytli a krutě ji zbili. I přes tento, pro ní velice krutý a bolestný následek se však Murad, nevzdala a svůj pokus, uprchnout k lepším lidem, zopakovala. Vše se jí povedlo a ona nakonec skončila v Německu.

Mezi tím, co prchala se ale o jejím příběhu stačili dozvědět lidé, pravděpodobně z těch nejvyšších politických míst, neboť během svého útěku získala Nobelovu cenu míru. A to za práci, kterou vykonala ve prospěch obětí genocidy, masových krutostí a obchodu s lidmi. Závěr tohoto, krutého pohádkového příběhu se skutečným dějem už víte. Ještě ale v souvislosti se jmenováním Nadi Murad na post velvyslankyně za Organizaci pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE), doplním fakt, že Rakousko počátkem příštího roku, roku 2017, přebírá předsednictví v uvedené organizaci, OBSE.

A právě k tomuto předání předsednictví se rakouský ministr zahraničí vyjádřil už nyní, když prohlásil, se zaměří na prevenci radikalizace a zastavení násilí na ženách.

Zdroj: Britské listy

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů