Jednání mezi Putinem a Kerrym o budoucnosti syrského prezidenta

590
Print Friendly, PDF & Email
ednání mezi Putinem a Kerrym o budoucnosti syrského prezidentaZdroj: www.cz.sputniknews.com
ednání mezi Putinem a Kerrym o budoucnosti syrského prezidenta
Zdroj: www.cz.sputniknews.com

Jednání, které se odehrálo 15. prosince letošního roku mezi ruským prezidentem, Vladimirem Putinem a americkým ministrem zahraničí, Johenm Kerrym, se mohlo podle informací, zpravodajské agentury, Bloomberg odehrát kvůli budoucnosti syrského prezidenta, Bašara Assada.

Informace ze strany Bloombergu, který se odvolal na zdroje, jež jsou s celým případem americko-ruského jednání obeznámeni, totiž uvádí, že ruský prezident, Vladimir Putin údajně hovořil o možnosti dalšího angažmá Assada v následujících prezidentských volbách, které se konají už v roce 2017.

Zpravodajská agentura Bloomberg pak všechna slova ruského prezidenta ještě rozvádí do větších podrobností a tvrdí, že Vladimír Putin vyslovil jistotu toho, že pokud se syrský prezident zúčastní voleb, tak 100% vyhraje. Na toto Putinovo prohlášení samozřejmě zareagovala americká strana v zastoupení, Johna Kerryho, amerického ministra zahraničí, který s Putinovým názorem a postojem (jak jinak), než nesouhlasil. Následně uvedl fakt, že Spojené státy už začali intenzivně pracovat na pravidlech hlasování a to proto, aby naději případnému znovu-zvolenému prezidentu Bašaru Assadovi ve volbách v roce 2017 co možná nejvíce snížili.

Závěrem jednání pak ruský prezident, Vladimir Putin zdůraznil, že ruská strana nemá ve směs, žádné námitky, proti zapojení se opozičních, syrských skupin, jež jsou podporovány ze zemí Perského zálivu a Turecka, do politického procesu. Jediné na čem však ruské vedení trvá je ukončení bojů v Sýrii.

Zdroj: Sputniknews

3/5 - (1 vote)

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů