Japonci se oklepali a po fukušimě znovu otvírají jadernou elektrárnu Sendai

638
Print Friendly, PDF & Email
Výbuch sopky Ontake -  Zdroj: www.zvedavec.org
Výbuch sopky Ontake
Zdroj: www.zvedavec.org

Člověk by si myslel, že výbuch jaderné elektrárny fukušima, přesvědčí Japonce a hlavně tamější vládu, aby se s výrobou jaderné energie, trochu krotili. Jenže jaká je realita?

Zcela opačná. Japonská vláda totiž chce, znovu uvést do provozu, jadernou elektrárnu Sendai, která se nachází, pouze 60 kilometrů od sopky Ioyama. A to ještě přes varování vulkanologů, kteří v této oblasti, zaznamenali zvýšenou vulkanickou aktivitu a poukázali i na zemětřesení v roce 2011, které tady dosáhlo 9 stupňů, Richterovy stupnice.

Pokud bude elektrárna znovu otevřena, půjde o vůbec první znovu otevřenou, jadernou elektrárnu po roce 2011, kdy došlo k výbuchu ve fukušimě.„Nejvtipnější“ na tom je, že samotná japonská vláda prohlašuje, že chce zavřít a dokonce i uzavírá jaderné elektrárny, jež se vyskytují v nebezpečných oblastech. Nabízí se tedy jedna otázka:

Na kolik je jaderná elektrárna, Sendai, jež se nachází pod „aktivní“ sopkou (a těch aktivních sopek je tam více), pro lidi nebezpečná? Do této chvíle to totiž vypadá, že pro současnou japonskou vládu je tato elektrárna, umístěna na naprosto skvělém místě. Možná by byla umístěná na bezpečném místě, pokud bychom z jejího okolí odstranili ty „nepatrné“ objekty, jménem sopky. Uveďme si to tedy na rovinu.

Krom sopky Ioyama, která je od jaderné elektrárny, Sendai vzdálená 60 kilometrů a u níž byli zaznamenány vulkanické činnosti jsou v tomto regionu

Výbuch sopky Ontake - Zdroj: www.zvedavec.org
Výbuch sopky Ontake
Zdroj: www.zvedavec.org

ještě další dvě, potenciálně nebezpečné sopky, z nichž jedna vybuchuje pravidelně. Jedná se o sopku Sakurajima, nacházející se 45 kilometrů od elektrárny. Daleko větším nebezpečím je však sopka Kaldera, která by podle šéfa vládní komise pro předpovídání sopečných erupcí, Toshitsugua Fujia mohla při výbuchu, zasáhnout jaderné reaktory elektrárny a způsobit tak celostátní katastrofu.

Bylo vhodné dodat, že agentura, která má na starost regulaci jaderné energetiky (NRA), schválila bezpečnost této elektrárny, toto září. V současné chvíli čeká elektrárnu ještě provozní a bezpečnostní prověrka, než bude moci být znovu zprovozněna. Také dodám, že samotné Japonsko je, co se týká sopečné činnosti, docela aktivní zemí. Před měsícem tu totiž vybuchla sopka, Ontake a zabila 57 turistů. TO VŠE PŘIŠLO ZCELA NEČEKANÉ. Před samotným výbuchem nebylo žádných seizmických projevů. Jo jo matička příroda si s námi umí pěkně pohrát.  A bude velkou otázkou, co se stane až vybuchne takový Yellowstone . To bude peklo.

Výbuch sopky Ontake

Zdroj: Zvědavec

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů