Izraelští piloti odmítli deportovat uprchlíky do Afriky, údajně tam na běžence čeká smrt

616
Print Friendly, PDF & Email
Izraelští piloti odmítli deportovat uprchlíky do Afriky, údajně tam na běžence čeká smrt
Izraelští piloti odmítli deportovat uprchlíky do Afriky, údajně tam na běžence čeká smrt
Zdroj: www.abcnews.go.com

Izraelská letecká společnost El Al se v posledních několika dnech potýká se značnými problémy svého leteckého personálu. Řada izraelských pilotů totiž odmítla deportovat z Izraele do africké Rwandy a Ugandy africké uprchlíky, kteří žádají v Izraeli o azyl. Informaci přinesl tamější izraelský list The Times of Israel.

Ten ve spojitosti s touto situací uvedl, že místní letecký úřad obdržel v posledních několika dnech, od samotných afrických žadatelů o azyl, více jak 7 500 žádostí s prosbou na piloty, aby je nepřeváželi do zemí (rozumí se tím zmíněné země jako Rwanda a Uganda, ale i do dalších zemí, které budou uvedeny níže), kde mohou přijít o život.

Ve velice podobném duchu, ovšem s poněkud razantnějším postojem zareagoval na rozhodnutí, deportovat uprchlíky zpět do Afriky, na svém facebookovém profilu i jeden z pilotů, zmíněné izraelské letecké společnosti. Iddo Elad (pilot letecké společnosti El Al) na svém facebookovém profilu, konkrétně takto výstižně všem vzkázal, cituji:

Uprchlíky na smrt vozit nebudu!

Včerejším dnem (tedy pondělkem) se dokonce před rezidencí izraelského prezidenta Re’uvena Rivlina v Jeruzalémě shromáždilo, hned několik desítek uprchlíků, kteří proti své deportaci zpět do Afriky, protestovali. Dalších zhruba 1 000 protestujících se pak podle informací izraelského listu The Times of Israel, sešlo v izraelském městě Herzlija.

V této záležitosti nutno uvést poznámku, že uvedená izraelská deportace afrických uprchlíků se netýká pouze lidí původem z Rwandy a Ugandy, ale i dalších přistěhovalých obyvatel ze zemí jako je Súdán či Eritrei. Ti všichni by mohli být podle nového zákona o tzv. prevenci infiltrace, který byl izraelským parlamentem schválen teprve v prosinci 2017, deportováni zpět do již zmíněných zemí. Předpokládá se, že k vůbec první deportaci by mělo dojít, již letos v březnu.

Závěrem, pro váš přehled ještě menší dodatek: A to sice, že v současné chvíli se na území Izraele nachází zhruba 38 tisíc afrických migrantů z nichž zhruba 70 % pochází z Eritrei a 20 % ze Súdánu, zbylých zhruba 10 % pak připadá na Rwandu a Ugandu.

Zdroj: The Times of Israel

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů