Izraelský Arab zatčen tamější policií za členství v sesterské organizaci Al-Kaidy

522
Print Friendly, PDF & Email
Izraelský Arab zatčen tamější policií - „kopal“ za sesterskou větev Al-KaidyZdroj: www.eretz.cz
Izraelský Arab zatčen tamější policií – „kopal“ za sesterskou větev Al-Kaidy
Zdroj: www.eretz.cz

Třiadvacetiletý Ahmed Amad Hiri Shurbaji, který žil v Izraeli, konkrétně v Umm el-Fahm, se ocitl v „klepetech,“ izraelské policie. Tento mladík, který se od ledna nynějšího roku, zdržoval v syrském státě je podezřelí z toho, že právě v této zemi se připojil k vojenské skupině, veřejně známé jako „Islamic State of Iraq and the Levant (ISIS),“ která je součástí militantních skupin, Globálního džihádu. Tento spolek vojenských skupin, zvaný jako „Globální džihád“ se v Sýrii prosazuje svými boji proti armádě, současného prezidenta, Bašara Asada. Pokud byste ale tento spolek vojenských skupin hledali v novinách, asi byste ho nenašli. V novinách totiž tento spolek, včetně samotných vojenských skupin, nazývají jedním názvem a to sice „rebely.“ No ale to jsme se trochu odbočili z cesty.

Jak jsme si tedy už řekli, Ahmed Amad Hiri Shurbaji, jeho věk činí 23 let, pochází z Izraele, ale v poslední době se zdržoval v Sýrii a nyní ze spolčení s vojenskými skupinami, skončil v poutech izraelské policie.

Tato slova, ale nejsou celým příběhem tohoto mladíka, krom výše uvedeného se tento člověk může pochlubit ještě dalšími věcmi, jako na příklad: Proděláním syrského výcviku, kde se naučil zacházet s lehkými zbraněmi a ručním, protiraketovým granátometem (RPG). Po výcviku začal bojovat za sesterskou teroristickou skupinu, Al-kaida, odkud ho ale následně vyloučili a to za přílišnou brutalitu. Nicméně toto vyloučení z teroristického uskupení s jeho vojenskou povahou, nic neudělalo. Následně se totiž zúčastnil, hned dvou bojů, které se vedly proti regulérní armádě. Mimo jiné zúčastnil se také boje na hranicích s Irákem.

Co se týká odchodu Izraelců do Sýrie, tak je třeba podotknout, že Ahmed Amad Hiri Shurbaji, není ani zdaleka jediným člověkem, který takto učinil. Vnitřní bezpečností služba, jinak řečeno také Šabak, takovýchto lidí zaregistrovala více. Je to doslova fenomén Izraelců. Arabští Izraelci prostě odchází do Sýrie, kde se učí bojovat a následně se bojů také účastní. Toto zjištění je ale pro Izrael velice bolestivé a nebezpečné. Důvodem k takovýmto obavám je totiž cíl, všech těch, co do Sýrie odchází a také samotných teroristických skupin, které je přijímají. Tím cílem totiž není nic jiného než zničení Izraele.

Je tedy naprosto logické, že vojenský výcvik, izraelských občanů u syrských teroristických skupin, jež jsou členy globáních džihádistů, nahání Izraeli hrůzu. Nejenom kvůli cíli, který teroristé mají, ale také kvůli tomu, že samotní teroristé mohou i v Izraeli cvičit své členy a nebo je využívat ke sběru citlivých informací.

Zdroj: Eretz.cz

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů