Italové a muslimové jdou proti terorismu

598
Print Friendly, PDF & Email
Italové a muslimové jdou proti terorismu

Zdroj: www.bloggingbabiesandthebayou.com

Italská vláda se rozhodla ve spolupráci s muslimy podepsat dohodu, proti všem formám násilí a proti terorismu. Reaguje tak na současnou, poněkud vyostřenou bezpečnostní situaci kolem muslimů a také na aktuální počet, v Itálii žijících muslimů, který je odhadován mezi 1 až 2 miliony muslimů. Za francouzské občany dokument, zavazující se bojovat proti násilí a terorismu podepsalo tamější, francouzské ministerstvo vnitra a za muslimskou komunitu, zástupci jednotlivých muslimských obcí.

V samotném dokumentu se pak obě dvě strany zavazují k tomu, že pravidelné páteční modlitby muslimů budou v Italštině, nebo budou alespoň zčásti do Italštiny překládány. Informaci o podepsaném dokumentu mezi Italy a muslimy, přinesla italská tisková agentura ANSA.

Ta odcitovala i prohlášení samotného italského ministra vnitra Maro Minnitiho, který v souvislosti s uzavřením výše uvedeného dokumentu konkrétně uvedl, cituji:

Je to velmi důležitý dokument, který zakotvuje v přítomnosti i v budoucnosti mezináboženský dialog. Můžeme být různých vyznání, ale všichni jsme Italové.

V souvislosti s uzavřením výše uvedené dohody je nutností poznamenat, že muslimská komunita přivítala celý pakt, velice pokojně a to v ne příliš optimistické době, která je plná islamofobních předsudků, mýtů o střetu civilizací a mýtů o nemožnosti kompatibility západní kultury s islámskou vírou.

Dle informací italského ministra vnitra pak uvedenou dohodu podepsali zástupci sdružení, které zastupuje minimálně 70 % muslimských obcí v Itálii.

Zdroj: Globe24

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů