Islámský stát v boji používá yperit

687
Print Friendly, PDF & Email
Islámský stát v boji používá yperit
Islámský stát v boji používá yperit
Zdroj: www.galerie.eurozpravy.cz

Radikální teroristická organizace, Islámský stát, dle zprávy ruské státní, zpravodajské agentury, TASS, společně s dalšími teroristickými organizacemi, působícími na Blízkém východě, používají ve svých bojích, zakázaných vojenských plynů, jako je kupříkladu yperit, který krom používání během druhé světové války se může a taky se těžce podepíše na zdravotním stavu člověka. S uvedenou informací přišla mluvčí ruského ministerstva zahraničí, Maria Zakharova jež promluvila na čtvrtečním briefingu, kde informace poprvé zazněla.

Její některá slova si nyní dovolím odcitovat.

Islámský stát a některé další radikální islamistické skupiny na Blízkém východě skutečně získali přístup k složkám a technologiím pro výrobu chemických zbraní, a začali je aktivně používat v Sýrii a Iráku.

Jestliže jsme dříve hovořili o používání domácího a průmyslového chloru jako chemické zbraně, teď existují ověřené informace o použití bojových otravných látek, včetně yperitu.

Mluvčí ruského ministerstva, Zakharová závěrem také doplnila, že tento typ plynu, je krom používání v boji proti vládním silám, nasazován „do služby“ i při různých teroristických útocích na civilní obyvatelstvo. A všechny případy o možném použití takovýchto, bojových jedovatých plynů jsou údajně registrovány ve zvláštní zprávě, Organizace pro zákaz chemických látek (OPCW).

Zdroj: Svobodné noviny

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů