Islámský stát provádí čistku křesťanů a křesťanských symbolů

674
Print Friendly, PDF & Email
Islámský stát provádí čistku křesťanů a křesťanských symbolů
Islámský stát provádí čistku křesťanů a křesťanských symbolů
Zdroj: www.thesun.co.uk

Islámský stát pokračuje ve svém křesťanském ničení. Tentokrát si po demolici dvou významných syrských chrámů v Palmýře, vybral několik kostelů , včetně rodinných domů v Mosulu, což je město severního Iráku. Podle informací, které podal místní tisk, Ankawa se tyto kostely včetně několika rodinných domů, stali cílem doslova islamistické čistky, či lépe řečeno razie, kdy do daného objektu, jen kvůli křesťanským symbolům, jako jsou kříže, vtrhla skupina islámských džihádistů s cílem tyto symboly zničit. V případě kostelů islámští džihádisté, dokonce ke zničení křížů, využili i značného množství dynamitu a památky tak jsou v současné chvíli ve velice desolátním stavů.

Celá tato, jak já říkám „křesťanská čistka“ se dle svědků, odehrála v několika v fázích. Prvním bodem islámských džihádistů bylo odstranění veškerých křížů z tamějších (Mosulských) kostelů, kdy (jak už bylo uvedeno výše), radikálové použili dynamit, čili několik chrámů, jen kvůli jednomu kříži nad dveřmi zničili. Další, druhá, rovněž výše zmíněná fáze se týkala rodinných domů, kdy do každého obydlí křesťanů, vtrhla skupina islámských dřihádistů s cílem zničit každý křesťanský symbol, včetně ikon.

Do této chvíle dřihádisté Islámského státu dokázali velice vážně poškodit klášter svatého Jiří v městské části Al-Arabi a klášter svatého Efréma v Ash-Shurte. A to vše za jediným cílem, zničit křesťanství a samotné křesťany. A když už v nadpisu článku máme uvedeno slovo „čistku“ a zmiňujeme se o ničení křesťanství a samotných křesťanů, nemůžeme si dovolit zatajit fakt, že jen v Iráků se počet křesťanů z více jak půl milionu snížil na dnešních 150 000 a stále jich ubývá. Ve velice podobné situaci se nachází také Sýrie, kde své domovy opustilo téměř milion křesťanů a jejich počet, tak klesl o více jak polovinu.

Zdroj: Hlavné správy

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů