Islámský stát při útoku v Sýrii použil chemické zbraně

546
Print Friendly, PDF & Email
Islámský stát při útoku v Sýrii použil chemické zbraněZdroj: www.zahranicni.eurozpravy.cz
Islámský stát při útoku v Sýrii použil chemické zbraně
Zdroj: www.zahranicni.eurozpravy.cz

Více než padesát Syřanů bylo dle syrských, zdravotnických zařízení otráveno chemikálií. Vůbec první případy otravy, zaznamenali tzv. „Lékaři bez hranic,“ kteří ve své zprávě uvedli, že ošetřili jednu čtyřčlennou rodinu, pocházející z města Marea a údajně všichni její členové trpěli silnými dýchacími potížemi, včetně rozsáhlých puchířů. Dle výpovědi, členů rodiny, prý jejich dům zasáhl minometný granát. Když o této skutečnosti následně informovala místní média, konkrétně tisková agentura ARA, ozvala se další zdravotnická organizace, tentokrát, Syrian American Medical Society, která stejně jako organizace, „Lekáři bez hranic,“ potvrdila, že i oni ošetřili, tentokrát ne čtyři, ale rovnou, více jak 50 pacientů s příznakem chemické otravy.

Nyní se tomuto tématu, začali věnovat všechny zpravodajské zdroje ve městě Marea. Podle prvních zpráv za všechno může teroristická organizace, Islámský stát, která údajně minulý týden v pátek z vesnice, jež je pod kontrolou Islámského státu a nachází se východně od města Marea vypálila, zmíněné, minometné granáty.

Tuto zprávu a to sice, že lidé byli skutečně otráveni chemickými zbraněmi, později potvrdil také programový inženýr, organizace „Lékaři bez hranic,“ Pablo Marco, který v úterním prohlášení sdělil, že k tomuto výsledku došel po pozorování jevů na obětech a po poslechnutí si jejich výpovědí.

A k chemickým útokům se vyjádřil i aktivista za občanská práva, Abdulrahman al-Tayyib, který sdělil a doplnil tak celou informaci, že Islámský stát, vypálil na syrské město Marea, konkrétně 50 minometných granátů, přičemž většina z těchto granátů byla napěchována vojenským plynem, yperti, který jak už bylo řečeno, civilistům způsobil velké problémy a bohužel i ztráty.

Zdroj: Nová Republika

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů