Islámský stát pod lupou Toyoty

706
Print Friendly, PDF & Email
Islámský stát pod lupou Toyoty
Islámský stát pod lupou Toyoty
Zdroj:www.thepressproject.gr

Až několik stovek vozů od japonské automobilky, Toyota, tak přesně v takových to řádech (přesná čísla zatím nejsou známa) se pohybuje automobilová zásilka Toyoty, která byla dle nejnovějších informací, doručena teroristické organizaci, Islámský stát. Jak se k této teroristické organizaci samotná vozidla dostala, zatím není známo, každopádně, výše zmíněná automobilka dle svého prohlášení, společně se Spojenými státy už začala hledat možného „automobilového pašeráka.“

A nutno podotknout, že hledání po možném viníkovi se rozjelo, opravdu na plné obrátky. Podle slov oficiálního mluvčího, který zastupuje pobočku Toyoty ve Spojených státech, prý Toyota začala spolupracovat s orgány ve Spojených státech a to z důvodů, prošetření celé cesty, jakou japonská auta mizí do rukou teroristické organizaci, „Islámský stát“. S touto správou přišla ruská zpravodajská agentura, TASS, která informace získala od americké, zpravodajské agentůry, Kyodo, s níž mluvčí Toyoty ve čtvrtek učinil rozhovor.

Mluvčí Toyoty, krom spolupráce a pronásledování možného „automobilového pašeráka“ se vyjádřil také k tomu, že japonská automobilová značka podporuje rozsáhlé vyšetřování, které by mělo být učiněno ze strany Spojených států, konkrétně ze strany amerického ministerstva financí, jehož cílem by bylo odhalit mezinárodní pašerácké cesty na Blízký východ.

Nutno podotknout, že o celé události se mluví i když téměř neslyšně, již delší dobu. Už dříve média informovala o tom, že Washington se snaží odkrýt islamistické rádikály, jak získávají a následně pašují v obrovských počtech vozy Toyota, konkrétními typy pak je třeba Toyota Hilus, nebo SUV Land Cruiser.

Samotný výrobce automobilů pak dodává, že společnost svoji výrobu v Sýrii ukončila již v roce 2012. Jak se ale podle nejnovějších videí, jež publikovala teroristická organizace, Islámský stát, ukazuje, tak dosavadní vyšetřování a stopování, není takřka nic platné, protože teroristé si „před časem“ přišli na několik stovek vozů z nichž 2/3 byly vyrobeny právě, mnohokrát zmíněnou firmou, Toyota. Mluvčí Toyoty na závěr doplnil, že trasy, jimiž předávané vozy, například při krádeži, či prodeji, putují není možné sledovat.

Zdroj: Svobodné noviny

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů