Islámský stát na seznam sankcí OSN zařazen nebude, zní ze Spojených států

711
Print Friendly, PDF & Email
Islámský stát na seznam sankcí OSN zařazen nebude, zní ze Spojených státůZdroj: www.mashable.com
Islámský stát na seznam sankcí OSN zařazen nebude, zní ze Spojených států
Zdroj: www.mashable.com

Spojené státy pořád dokola opakují, že chtějí bojovat s globálním terorismem a vyhladit veškeré teroristické štváče z povrchu zemského. Na první pohled, dle velikosti a stálého rozšiřování jejich armády to tak může skutečně vypadat. Pokud se ale na jejich postoj vůči terorismu podíváme z pohledu druhého, tedy z pohledu kdy oni mají něco udělat, protože jim to někdo jiný (v tomto případě Rusko), navrhlo už se Spojeným státům ve výše uvedeném tvrzení moc věřit nedá. Uvedeme si konkrétní příklad. Vysvětlím.

Islámský stát, teroristická organizace, která vraždí a ničí vše, co ji přijde pod ruku. V poslední době má na svědomí třeba kompletní zničení dvou syrských chrámu v Palmeře, včetně nynější situace v Sýrii. To, že Islámský stát společně s dalšími teroristickými organizacemi, či skupinami, je kořenem zla, vidí všichni, tedy i Spojené státy, které se snaží proti těmto skupinám bojovat.

Zlom pro Spojené státy (situace kdy se Spojeným státům v tvrzení proti terorismu už nedá věřit) ale přichází až nyní v době, kdy Rusko opakovaně žádá USA o to, aby Islámský stát jakožto teroristická organizace, byla zařazena na seznam sankcí OSN. Spojené státy návrh Ruska už po několikáté odmítají. Pokud v tom nevidíte logiku, pokusím se vysvětlit, možná se budu trochu opakovat.

Jak bylo řečeno již na začátku. Spojené státy dokola tvrdí, že chtějí hájit světový mír, bojovat a nejlépe vyhladit světový terorismus z povrchu zemského. Teď jsme se ale přesvědčili, že tomu tak úplně není. USA odmítají návrh Ruska, týkající se zařazení Islámského státu na seznam sankcí OSN.

Všimněte si, že Rusko nedělá nic špatného, nevystupuje, neodporuje, dnes již známému, anti-teroristickému postoji Spojených států, ba právě naopak snaží se radit Americe, potažmo Spojeným státům, co dělat. Přesto rady Rusů, zařadit Islámský stát na seznam sankcí OSN, Spojené státy odmítají, jako kdyby stáli na straně teroristů.

O tom, že Spojené státy odmítli návrh Ruské federace, zařadit Islámský stát na seznam sankcí OSN, informovala konkrétně ruská zpravodajská agentura, Ria Novosti.

A k postoji Spojených států, vůči teroristům Islámského státu se vyjádřil také starší mluvčí ruského ministerstva zahraničí, Ilja Igorevič Rogačev, který řekl konkrétně tato slova, cituji:

Není žádným tajemstvím, že Islámský stát je nezávislá organizace a do jisté míry je konkurencí pro Al-Káidu. Jsme přesvědčeni, že Američané chtějí ukázat, že moc a současný úspěch IS není spojen s tím, že Západ a zejména Spojené státy vycvičili opozici k boji proti vládě Bašára al-Asada, která nedbalostí upadla do rukou extremistů.

Pokud jsem to správně pochopil, tak ruský mluvčí, tamějšího ministerstva zahraničí, jednoznačně říká, že jsou-li Spojené státy skutečně velmocí, která chce zlikvidovat světový terorismus, pak se k návrhu Ruska přikloní a učiní takové kroky (zapsání ISIL na seznam sankcí OSN), které zničí, nebo alespoň velice omezí možnosti a akce Islámského státu, pokud ho úplně nezničí.

Zdroj: Vlastenecké noviny

5/5 - (1 vote)

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů