Islamisté v Sýrii pod tlakem, ruské letectvo drtí jejich pozice

460
Print Friendly, PDF & Email
Islamisté v Sýrii pod tlakem, ruské letectvo drtí jejich poziceZdroj: www.cz.sputniknews.com
Islamisté v Sýrii pod tlakem, ruské letectvo drtí jejich pozice
Zdroj: www.cz.sputniknews.com

Teroristická organizace, Islámský stát , která nyní bojuje proti současnému syrskému režimu v jehož čele se nachází syrský prezident, Bašar Assad, schytala během posledních 24 hodin v koordinaci, nebo lépe řečeno spíše s vědomím syrské vlády, hned několik vojenských ran, jež zasadila Ruská federace, konkrétně ruské, vojenské letectvo. Tomu se dle nejnovějších informací ruského ministerstva obrany, podařilo během 24 hodin a 20 startů k 8 různým objektům, zasáhnout hned několik, pro islamisty, velice důležitých cílů.

Se všemi výše uvedenými informacemi přišel ve čtvrtek na světlo, oficiální mluvčí ruského ministerstva obrany a generálmajor, Igor Konašenkov, který k vojenskému zásahu na pozice Islámského státu, řekl konkrétně tato slova, cituji:

V denní době vzlétla letadla celkem dvacetkrát k osmi objektům teroristické skupiny Islámský stát. Letů se zúčastnila letadla Su-24M a Su-25, která mají za sebou hlubokou modernizaci a jsou vybavena nejmodernějšími zaměřovacími systémy.

A jaké, že cíle se podařilo Rusům vlastně zničit? Prvními zasaženými, byl například štáb, Islámského státu a spolu sním i muniční sklad, který se nacházel kousek od syrské provincie, Idlib. Krom těchto dvou prvních cílů se ale ruskému letectvu podařilo zničit také hned tří-patrové opevněné, velitelské stanoviště, Islámského státu, které se dle zprávy ruského ministerstva obrany, nacházelo kousek od města Hamá.

Samotný ruský útok na pozice islámského státu, výše zmíněnými akcemi ale ani zdaleka nekončí. Ruskému letectvu se podařilo zničit i další cíle, mezi než patřilo třeba další velitelské stanoviště, tentokrát umístěné, poblíž provincie, El-Latamna či další vojenský sklad islámského státu v blízkosti Tell-Bisu. Úplnou „třešničku na dortu“ bylo pak zničení islámského závodu, potažmo továrny, kde teroristé údajně z aut, „vyráběli“ časované bomby.

O zničení islámského závodu stejně tak jako o všech ruských, vojenských operacích, vedených proti Islámskému státu, bylo informováno na stránkách ruského ministerstva obrany.

Zdroj: Sputniknews

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů