Írán si nepřeje opětovné izraelské nálety na Sýrii

784
Print Friendly, PDF & Email
Írán si nepřeje opětovné izraelské nálety na Sýrii
Írán si nepřeje opětovné izraelské nálety na Sýrii
Zdroj: Zdroj: www.nationalinterest.org

Íránská islámská republika si nepřeje, aby se odehrály další letecké útoky na Sýrii, podniknuté Izraelem. Takovýto závěr lze vyvodit z prohlášení hlavního tajemníka Nejvyšší íránské bezpečností rady pana Alia Shamkhaniho. Ten v nedávné době varoval židovský stát, před dalšími leteckými útoky na objekty umístěné v Sýrii. Informaci na svém webu zveřejnila íránská zpravodajská agentura Tasnim News Agency.

Ta si ve zprávě dovolila citovat slova, výše uvedeného íránského tajemníka Nejvyšší íránské bezpečnostní rady – pana Shamkhaniho, který v rámci této problematiky s Izraelem uvedl následující slova, cituji:

Sionistický režim usiluje o zakořenění krize v Sýrii tím, že podniká kroky k přímé podpoře teroristických skupin a útočí na syrskou armádu a síly bojující proti teroristům.

Vedle toho Shamkhani také dodal, že bude-li Izrael nadále pokračovat v takovýchto aktivitách, pak íránská reakce na tyto činy nebude pro Izrael vůbec příjemná.

Nelze opomenout ani na fakt, že již v minulosti byl židovský stát (jinak řečeno Izrael), kvůli své nad-mírné vojenské aktivitě kritizován. A to rovnou z úst samotného nejvyššího představitele, již zmíněné Nejvyšší rady národní bezpečnosti Íránu – panem Keivanem Khosravim. Khosravi konkrétně obvinil Izrael ze sestřelení ruského letadla Il-20 a usmrcení hned 15 ruských vojáků.

Tímto krokem tak Keivan Khosravi zareagoval na vůbec prvotní obvinění, které vzešlo nejprve od Izraele k Íránu a obviňovalo Írán ze sestřelení už uvedeného ruského letounu Il-20 a usmrcení 15 vojáků ruské národnosti.

Zdroj: Tasnim News Agency

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů