Iráčtí bojovníci dobyli a osvobodili Mosul od Islámského státu

559
Print Friendly, PDF & Email
Iráčtí bojovníci dobyli a osvobodili Mosul od Islámského státu

Zdroj: www.ecestaticos.com

Po několika měsících tvrdého boje, kdy zemřelo více jak milion obyvatel a dalších několik stovek tisíc jich bylo zraněno, iráčtí bojovníci konečně dobyli a osvobodili své město Mosul od radikální teroristické organizace Islámský stát. S prohlášením o dobitý a vyhnání radikální teroristické organizace z Mosulu, kde Islámský stát vyhlásil „chalífát,“ vystoupil irácký premiér Haider al-Abadi. Samotnou informaci veřejnosti pak přinesl britský zpravodajský deník The Guardian, jenž o této události informuje na svém webu.

Redakce zmíněného britského deníku konkrétně uvádí, že v průběhu celého boje o Mosul přišlo o život již zmíněných ,více jak milion lidí. Dále ale také píše, že v rámci těchto bojů o Mosul byly některé části města naprosto zdevastovány. Bohužel se mezi zdevastované části, nebo přesněji řečeno zdevastované objekty řadí i dva objekty historické a to konkrétně mešita al-Nuri a zdejší minaret.

Redakce deníku The Guardian pak ve svém článku ještě uvádí, že nynější vítězství nad Islámským státem je symbolickým mezníkem pro irácké bojovníky, díky nimž vypukli po téměř celém Iráku a to i v Bagdádu, bouřlivé oslavy. Iráčané zde chodí v ulicích s iráckými vlajkami.

V souvislosti s iráckými bojovníky, kteří byli podporováni americkou koalicí a jejich úspěchem v boji proti Islámskému státu, nutno poznamenat, že díky tomuto úspěchu už Islámský stát kontroluje jen několik málo měst a pásem, která jsou téměř neobydlená a jejich místo je v poušti.

Zdroj: The Guardian

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů