Irácká armáda zasadila pecku teroristům z islámského státu – zbavila je hned třech ropných polí

672
Print Friendly, PDF & Email
ropne-vrty-irak-isis
Irácká armáda zasadila pecku teroristům z islámského státu – zbavila je hned třech ropných polí
Zdroj: www.svobodnenoviny.eu

Irácké armádě se v posledních několika hodinách a dnech v rámci operace s cílem, vyhnat teroristy islámského státu z ropných polí v Iráku (a nejenom ropných polí ale i některých měst), podařilo militantum zabavit hned tři ropná pole. Z takovými slovy přišel ve čtvrtek, německý deník, Sueddeutsche Zeitung, jež se odvolal na německé zpravodajské služby.

Podle informací, jež poskytly německé zpravodajské služby, mají v současné chvíli militanti (teroristé islámského státu), pod svou kontrolou pouhou pětinu těžby ropy po celé zemi. Nejsou to ale jen ropná pole o které se zde mezi Irákem a teroristy islámského státu, vede boj. Boj se vede i o města. Pokud se týká měst, tak poslední ztrátu města militanti zaznamenali minulý týden, kdy Bagdád osvobodil město Tikrít.

Pokud se ale vrátíme, zpět k boji o ropná pole, tak německý deník, Sueddeutsche Zeitung, vychází na světlo i se satelitními snímky, které pochází z minulého měsíce a na nichž je jednoznačně vidět, jak členové islámského státu, s postupem irácké armády, zapalují dvě ropná pole jako je Himron a Ajil.

Německá zahraniční, zpravodajská služba (BND) v souvislosti s těmito činy, členu islámského státu, uvedla že takovéto chování je důkazem toho, že je zde jen velice malá pravděpodobnost na znovuzískání ropných polí. Spolu s tím ale ve zprávě rovněž stojí i to, že militanti pořád některá ropná pole ovládají a vlastní. Jedním z nich je třeba severní ropné pole Qayara, jehož produkce se odhaduje na nějakých 2 000 barelů ropy denně. Oproti ropným polím, které nyní irácká armáda zabavila je toto naprostým prckem a z toho tedy vyvodit lze jediný důsledek pro teroristi islámského státu. Nejnovější úspěch irácké armády je těžkou ránou pro teroristy IS, kteří od tohoto okamžiku zas o něco více stížený prodej ropy.

Bylo by možná vhodné se říci něco více o teroristické skupině IS. Pokud bychom měli navázat na téma článku, tedy na ropu. Tak hlavním zdrojem jsou dvě země, tedy přesněji řečeno dva státy, jimiž je právě zmiňovaný Irák, nebo Sýrie. Krom ropy je ale IS stát také „proslaven,“ třeba pašováním starožitností z obou uvedených států, či vražděním, nebo veřejnými popravami jako ukřižování. Mimo jiné tyto hrůzné hyenistické praktiky činí společně s některými západními zeměmi.

Zdroj: Svobodné noviny

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů