Irácká armáda sestřelila dva britské letouny s vojenským nákladem pro teroristy islámského státu. A Amerika v tom hraje hlavní roli

556
Print Friendly, PDF & Email
Irácká armáda sestřelila dva britské letouny s vojenským nákladem pro teroristy islámského státu. A  Amerika v tom hraje hlavní roliZdroj: www.ac24.cz
Irácká armáda sestřelila dva britské letouny s vojenským nákladem pro teroristy islámského státu. A Amerika v tom hraje hlavní roli
Zdroj: www.ac24.cz

Dva britské letouny jež byly plně naloženy, zbraněmi pro teroristy Islámského státu a měli namířeno, nad provincii Al-Anbar, byly podle nejnovějších informací, které poskytl šéf Národně bezpečnostní a obranné komise, iráckého parlamentu, Hakem al-Zameli, v pondělí sestřeleny.

Sám šéf komise, Hakem al-Zameli, k tomu řekl toto, cituji:

Národně bezpečnostní a obranná komise iráckého parlamentu má přístup k fotkám obou letounů, které jsou britské a zřítily se, když vezly zbraně pro ISIL.

Prohlášení bylo uvedeno také v pondělní zprávě, která je sepsána arabsky a byla publikována ze strany centra Nejvyšší islámské rady v Iráku.

Šéf komise toho ale prozradil mnohonásobně více, než bylo uvedeno výše. V souvislosti se sestřelením letadel, šef komise žádá Londýn o vysvětlení celé této události („jak je možné, že britské letouny, nesou zbraně teroristům islámského státu?“). Dále se také svěřil s informacemi o bagdádské vládě, která podle jeho slov dostává každý den a to v podstatě, „ze všech stran“ (od lidí, bezpečnostních sil) zprávy o tom, že nad provincií Al-Anbar, tedy provincií, která je pod velením teroristů Islámského státu, přelétají letouny americky vedené aliance a shazují na její území zrbaně a zásoby.

Je tedy nanejvýš pravděpodobné, že Spojené státy, těmto provinciím pomáhají, upřednostňují chaotickou situaci v provincii Anbar a chtějí, aby krize s Islámským státem pokračovala nadále.

Ten samý názor vyjádřil i provinciální ředitel, který dnes ráno nadával na Spojené státy, z důvodu podpory islámských teroristů v Iráku. Rovněž také přišel se zajímavým tvrzením, že v oblasti, které jsou dnes již vyčištěné od teroristů islámského státu se našli zbraně jež byly vyrobeny v USA a Izraeli.

Jeho slova odcitovala zpravodajská webová stránka, Al-Ahad, která patří šéfovy provinční rady, provincie, Al-Anbar. Stránka konkrétně píše toto, cituji:

V oblastech v regionu Al-Baqdadi osvobozených od kontroly ISIL jsme objevili zbraně vyrobené v USA, v evropských zemích a v Izraeli.

K prohlášení, které uvedl provinciální ředitel se přidal také šéf zpravodajské webové stránky, podle něhož byly zbraně původem z evropských zemí a z Izraele nalezeny v u teroristů ve východní části města Ramadi.

Informace doplnil již několikrát zmíněný Al-Zameli, který uvedl, že koalice anti-ISIL (dle mého koalice vedená USA) shazovala potraviny teroristům islámskéh státu již vícekrát do více provincií a to například do provincie Salahuddin, Al-Anbar, nebo třeba Diyala. Podle tvrzení Al-Zameliho je hlavním důvodem existence teroristů islámského státu v Iráku, právě zmíněná anti-ISIL koalice.

Cituji další tvrzení od Al-Zameliho:

Existují důkazy a doklady o tom, že USA vedená koalice poskytuje teroristům ISIL pomoc shazováním nákladů z letadel.

Hak Al-Zameli, také tvrdí, že členové jeho komise, už několikrát dokázali to, že letouny Spojených států dodávali teroristům Islámského státu pokročilou výzbroj i s protileteckými zbraněmi.

Citována slova pana Al-Zameliho:

USA shazují zbraně pro ISIL pod záminkou, že neznají polohu pozic ISIL a i jinak se pokouší svými tvrzeními překrucovat realitu.

Šéf komise (Zameli) také doplnil, že jeho komise získala důkazy mnoha svědků a to včetně iráckých důstojníků, nebo lidových sil.

Zameli znovu prohlásil, cituji:

USA shazují zbraně pro ISIL pod záminkou, že neznají polohu pozic ISIL a i jinak se pokouší svými tvrzeními překrucovat realitu.

Stejného výsledku se dopracoval, také další „politik,“ Jome Divan, člen bloku „al-Sadr“ v iráckém parlamentu, který také souhlasí s tím, že koalice, která je vedená Spojenými státy je hlavním důvodem existence ISIL v Iráku.

Jome Divan řekl, cituji:

Mezinárodní koalice je pouze záminkou k ochraně ISIL a k pomoci této teroristické skupině pomocí výstroje a zbraní.

Jome Divn, řekl úplně stejná slova, jako Al-Zameli, jeho názor je rovněž takový, že USA podporují teroristy Islámského státu.

To samé řeklo ještě mnoho dalších, významých lidí. Například podle poslance Majida al-Gharawiho jsou dostupné informace o tom, že americké letouny nezásobují pouze jednu nebo dvě provincie s teroristy islámského státu, ale že jich zásobují hned několik. S touto informací přišel irácký deník TradeLink. Majid al-Gharawi, také dodal, že Spojené státy to s bojem proti organizaci ISIL, nemyslí vážně. Důvodem je technologie, kterou by Američané určili počet teroristů a celou organizaci ISIL by mohli zničit během měsíce.

Gharawi také tvrdí, cituji:

USA se snaží prodlužovat dobu války s ISIL, aby od irácké vlády získaly garance, že budou moci mít v provinciích Mosul a Anbar základny.

Stejně tak jako komise Al-Zameliho, tak i bezpečnostní komise Salahuddinova, potvrdila, že neznámé letouny shazovali zbraně a munici pro teroristy Islámského státu v jihovýchodním městě Tikrit.

K věci se koncem prosince, vyjádřila i vůdčí irácká zákonodárkyně, Nahlah al-Habadi, která sice také se zásobováním organizace ISIL, ale velice pochybuje o tom, že by tou zásobárnou mohla být zrovna koalice vedená, Spojenými státy. Proto se zákonodárkyně uchýlila ke slovům jako „neidentifikované letouny,“ které by podle všeho měli ISIL zásobovat.

Nahlah al-Habadi, řekla opět cituji:

Mezinárodní koalice to s nálety na teroristy ISIL nemyslí vážně a dokonce se snaží odstranit naše lidové (dobrovolnické) síly z bojiště proti Takfiristům tak, aby problém s ISIL zůstal v blízké budoucnosti nevyřešený.

Události posledních měsíců

V prosinci koalice, vedená Spojenými státy shodila pomoc Takfiristickým militantům v oblasti severně od Bagdádu. Následně polní síly v Iráku oznámili zpravodajskému serveru al-Manar, že letouny mezinárodní koalice shazovaly pomoc teroristickým militantům v Baladu, tedy v oblasti, která leží v provincii Salahuddin severně od Bagdádu.

V říjnu se „na hlavu“ Spojených států sesypala opět lavina kritiky. Tentokrát od vysoce postaveného íránského velitele který řekl, že USA dodávají zbraně ISIL. A že není pravda tvrzení, že omyl který se stal a jež je popsán výše, byl skutečným omylem, byl to záměr.

Velitel řekl tato slova:

„USA a tzv. anti-ISIL koalice tvrdí, že zahájily kampaň proti této teroristické a zločinné skupině – během čehož je zásobují zbraněmi, potravinami a léky v regionu Jalawa.“ (ve městě v irácké gubernii Diyala)

Podobných případů se zbraněmi se stalo více a opět v tom hrála roli Amerika.

Spojené státy nám lžou v jednom kuse. Pořád tvrdí, že chtějí bojovat a „prý“ bojují proti globálnímu terorismu. Ale jak jste se mohli přesvědčit zde, není tomu tak, lidé mnoha zemích mají už dost tohoto amerického lhaní a nyní začali mluvit. A podívejme se co z našich „milých,“ západních sousedů, jež podporují islámský terorismus, vyklubalo. Tak co? Ještě si myslíte, že Spojené státy jsou náš miláček a že je to ten nejdemokratičtější stát na světě?

Zdroj: AC24

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů