Indie od Ruska možná získá raketový systém S-400 Triumf

578
Print Friendly, PDF & Email
Indie od Ruska možná získá raketový systém S-400 TriumfZdroj: www.upload.wikimedia.org
Indie od Ruska možná získá raketový systém S-400 Triumf
Zdroj: www.upload.wikimedia.org

Ruská federace společně s Indií, údajně podepsala dohodu o dodávkách ruského raketového systému S-400 Triumf. S touto informací, před veřejnost vystoupila celosvětově působící ruská zpravodajská agentura, Sputnik. V Indii, přesněji řečeno v jejím druhém, největším městě, aktuálně dle slov indického ministra obrany, Manohara Parrikara, předpokládají že dodávky, zmíněného ruského, raketového systému budou zahájeny, co možná nejdříve.

Média informují o tom, že Rusko a Indie již podepsaly dohodu o dodávkách ruských raketových systému. V Indii se z toho už dokonce radují a doufají, že tyto dodávky budou zahájeny co možná nejdříve. Podle hlasu, který se ozval z Ruska, konkrétně od šéfa Rostechu, Sergeje Čemezova, ale žádná dohoda, potažmo smlouva mezi Ruskem a Indií, zatím podepsána nebyla.

Vysvětlením této, dá se říci, poplašené zprávy může být prohlášení z 18. dubna, kdy poradce ruského prezidenta pro vojensko-technickou spolupráci, Vladimir Kožin, prohlásil, že Čína a Indie, projevily zájem o ruský systém protivzdušné obrany S-400 Triumf. Na vrch pak Kožin ještě dodal, že se zástupci, výše uvedených zemí už probíhají patřičná jednání a podle všeho, tak Rusko dá přednost nejdříve svým zájmům a potřebám v oblasti ozbrojených sil.

Je tedy dost pravděpodobné, že to bylo právě prohlášení, Vladimira Kožina, které zmátlo jak ruskou zpravodajskou agenturu, Sputnik, informující o již podepsané dohodě, tak i indického ministra obrany, Manohara Parrikara, který se na tyto vojenské dodávky z Ruska, tak těší.

V souvislosti s ruskými, vojenskými dodávkami do Indie, nesmíme zapomenout dodat, že patřičný zájem Indie o ruské raketové systémy, nejspíše ovlivnila současná ruská operace v Sýrii. Tam totiž Rusko s těmito systémy slaví úspěchy na plné čáře. Krom toho, tak výše uvedené, raketové systémy vlastní i indický soused, ČLR.

Zdroj: Vlastnecké noviny

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů