Humanitární pomoc Ruska běží na plné obrátky: V Sýrii vzniknou stany pro 2000 lidí

538
Print Friendly, PDF & Email
Antonov 124-100 RuslanZdroj: www.commons.wikimedia.org
Antonov 124-100 Ruslan
Zdroj: www.commons.wikimedia.org

Ruská federace i přes to, že nejspíše nepřijme do své země žádné uprchlíky , tak se podle posledních zpráv chce o lidi, jež jsou postiženi syrskou občanskou válkou, alespoň dobře postarat. Důkazem tohoto tvrzení je ruská, humanitární operace, která v Sýrii momentálně běží na plné obrátky.

Všechno to začalo, před dvěma dny, 12. září, kdy na západosyrském letišti v Latakii přistáli první dva super-veliké, ruské letouny, typu Antonov 124-100 Ruslan, jež do Sýrii dopravili několik desítek tun humanitárního nákladu. Podle tvrzení mnoha ruských zpravodajských serveru tvoří ruskou humanitární dodávku, vybavení na vybudování zázemí pro tisíce syrských, občanskou válkou postižených lidí a to včetně nádobí. Máme-li si upřesnit, o co, že se vlastně jedná, tak jde o velké stany, kde by mělo být ubytováno až 2 000 lidí a to do doby, než se současná situace v Sýrii trochu neuklidní a lidi se tak budou moci vrátit zpět do svých domovů.

Jaký bude konečný počet, vybudovaných stanů, zatím ještě není známé. Nicméně Rusko počítá s tím, že jich v oblasti nechá postavit minimálně deset, přičemž o zřízení dalších stanů se bude rozhodovat na základě vývoje humanitární situace v zemi. Jde-li pak ochranu těchto stanů, tak o tu by se měli postarat hned dva „státy,“ tím prvním „státem,“ nebo lépe řečeno federací je Rusko, které do Sýrie vyslalo své vojenské jednotky. Druhou zemí je pak Írán, který se k ruské humanitární pomoci připojil nedávno a rovněž vyslal na místo své ozbrojené síly. Krom těchto zemí je ale velice pravděpodobné, že se k ruské humanitární misi, připojí také Čína, která podporuje plány pro pomoc Sýrii a syrským lidem.

Zdroj: Euportal

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů