Humanitární konvoj OSN Syřanům, byl pravděpodobně sestřelen dronem

504
Print Friendly, PDF & Email
Humanitární konvoj OSN Syřanům, byl pravděpodobně sestřelen dronemZdroj: www.tweaktown.com
Humanitární konvoj OSN Syřanům, byl pravděpodobně sestřelen dronem
Zdroj: www.tweaktown.com

O vybombardovaném humanitárním konvoji, jež vypravila Organizace spojených národu do Sýrie se nyní mluví více, než o jakýchkoliv jiných událostech. Spojené státy jako obvykle celou vinu předhazují Rusku. A Rusko, stejně jako vždy, když se stane obětí amerického vyšetřování, celou vinu popírá. Pro nás, zkrátka nic nového.

Celý směr tohoto vyšetřování a mocenského hádání se, kdo za útokem na humanitární konvoj, vlastně stojí se ale změnil 21. září, tedy přesně před dvěma dny. V tento den, totiž ruské ministerstvo obrany, konkrétně oficiální mluvčí ministerstva, Igor Konašenkov mediím sdělil, že se v oblasti Urum-el-Kubra, (což je přesně ta oblast, poblíž syrského města Aleppa, kde se konvoj v době jeho zničení pohyboval), krom humanitární kolony, pohyboval i bezpilotní letoun, typu Predátor. Ten je dle dostupných informací schopen zasadit úder i na pozemní cíle. Jeho poloha byla dle Konašenkových slov zjištěna 19. září večer.

Igor Konašenkov, ale celou událost popisuje ještě detailněji, proto si dovolím některá jeho slova citovat:

Ministerstvo obrany Ruska disponuje daty objektivní kontroly leteckého prostředí ve večerních hodinách 19. září v období, kdy údajně došlo k leteckému úderu na humanitární konvoj.

Večer 19. září se právě v této oblasti ve výšce 3.600 metrů nacházel útočný bezpilotní letoun mezinárodní koalice, pohybující se rychlostí kolem 200 kilometrů za hodinu. Aparát startoval z turecké letecké základny Incirlik. Podle odrazného povrchu byl tento létající stroj identifikován našimi systémy kontroly letecké situace jako bezpilotní létající stroj typu Predator.

Mluvčí také doplňuje, že dron do výše uvedené oblasti, Urm-el-Kubra, kde se humanitární konvoj nacházel, vletěl několik minut před tím, než byla kolona zničena a údajně odletěl až po zhruba 30 minutách.

Humanitární konvoj OSN Syřanům, byl pravděpodobně sestřelen dronemZdroj: www.nwoo.org
Humanitární konvoj OSN Syřanům, byl pravděpodobně sestřelen dronem
Zdroj: www.nwoo.org

Pro ty, kteří informaci o zničeném humanitárním konvoji, směřujícím do Sýrie, četli nebo slyšeli jen okrajově ještě dodám, že tento konvoj byl společným projektem, či chcete-li tak akcí OSN a syrského červeného půlměsíce a byl zničen 19. září. Na místě tehdy zemřelo údajně 20 lidí.

Ke zničení humanitárního konovoje se ale, krom ruského ministerstva vnitra, respektive jeho mluvčího, vyjádřil také mluvčí americké aministrativy, jenž konkrétně uvedl, že konvoj skutečně byl zničen leteckým úderem, popřel však, že by za jeho zničením stála koalice, vedená Spojenými státy.

Na toto prohlášení obratem zaregovala Moskva a syrský Damašek, kde rovněž prohlásili, že ani ruská, či syrská letadla na humanitární kolonu nezaútočila.

Ruské ministerstvo obrany se k této události následně vyjádřilo znovu a uvedlo, že na autech nebyly nalezeny žádné stopy, jinak řečeno markanty, letecké munice. Ruské ministerstvo ale doplnilo, že se v této humanitární koloně našel „pick-up s upevněným minometem velké ráže“.

Tudíž je zde velká otázka, zda-li tento humanitární konvoj, nebyl ve skutečnosti zničen lidmi přímo z řad konvoje.

 

Zdroj: New World Order Oppositions

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů