Humanitární konvoj OSN napaden teroristy

707
Print Friendly, PDF & Email
Humanitární konvoj OSN napaden teroristy
Zdroj: www.ecestaticos.com

Humanitární konvoj OSN a různých humanitárních organizací, který směřoval ze syrského města Homs do syrské osady al-Waer byl v průběhy své cesty, předvčerejším dnem, tedy 20. února, napaden teroristy patřící k teroristické skupině Fronta an-Nusrá. Informaci ruské zpravodajské agentuře Sputnik ohlásil, nejmenovaný diplomatický zdroj, který konkrétně uvedl, cituji:

Dne 20. února, došlo k pokusu přepravit humanitární konvoj OSN a humanitárních organizací z Homsu do osady al-Waer, kde se nachází militanti nezákonných ozbrojených skupin, včetně opozice a Fronty an-Nusrá. Bohužel ale dodávka s humanitární pomocí byla zmařena útokem teroristů.

Uvedený zdroj ruské informační agentuře Sputnik rovněž prozradil, že součástí humanitárního konvoje byli také ruští důstojníci ze syrského Centra pro smíření, kteří konvoj údajně doprovázeli. Podle aktuálních informací se těmto lidem během útoku nic nestalo.

Nicméně v případě několika dalších lidí si už útok „vzal“ své oběti. Řada civilistů, ale také militantů byla v důsledku útoku, buď těžce zraněná, nebo rovnou zabita. Teroristé, kteří na humanitární konvoj zaútočili při svém vraždění v naprosté většině používali buď odstřelovací pušky, nebo kulomety.

Diplomatický zdroj v závěru ještě připomněl, že se jedná už o třetí teroristický útok v řadě, který byl spáchán na ten samý konvoj a to sice na konvoj směřující z Homsu do al-Waer.

Zdroj: Sputniknews

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů