Havarovaný boeing, bude konečně odvezen

606
Print Friendly, PDF & Email
Havarovaný boeing, bude konečně odvezenZdroj: www.czech.ruvr.ru
Havarovaný boeing, bude konečně odvezen
Zdroj: www.czech.ruvr.ru

Dnes jsou to přesně 4 měsíce, od doby, kdy se nad ukrajinským územím, zřítilo letadlo letecké společnosti, Malaysia airlines. Během těchto 4 měsíců, se ovšem nic nedělo, důvody pro nic nedělání se ale našli, jednou tomu bylo z hlediska bezpečnosti, po druhé z politických důvodů. Teď to vypadá, že se věci konečně někam pohnou a začne se s nějakým tím vyšetřováním.

Celá akce na záchranu trosek letadla, započala až pod nátlakem veřejnosti, 16. listopadu, kdy se konečně celá situace na Ukrajině umoudřila a bylo tak možné zorganizovat odvoz trosek. Jak jste již mohli výše číst, tak samotnému odvozu bránilo několik problému, tím prvním byla bezpečnost. Ukrajinská armáda, totiž terén, kde se vrak letadla nachází, odstřelovala. Druhý problémem, který znemožnil odvoz vraku, byl politický spor, ve kterém úřady doněcké republiky, nechtěli spolupracovat s Nizmemím, které bylo celým vyšetřováním pověřeno. Nyní, když jsou tyto problémy vyřešeny, může se konečně začít s odvozem trosek letadla do Nizozemí. Převoz celého, rozpadlého letounu je odhadován na zhruba 10 dní. Kdy budou jednotlivé části absolvovat cestu v kamiónech, pak v nakládním vlaku a na konec skončí v hale, kde se své role chopí vyšetřovatelé.

Celý odvoz letounu pospal člen Světového fondu bezpečnosti letů (FSF), Sergej Melničenko, který řekl, cituji:

Podle pravidel ICAO mají být trosky odvezeny a pak má být udělána maketa letounu. Účelem je rekonstrukce situace. Tato metoda pomáhá zjistit, v jaké vzdálenosti od letadla vybuchla střela, kde se nacházela: vpředu, vzadu, nad nebo pod letounem.

 Problémy ohledně odvozu letadla, jsou sice vyřešeny, ale to podstatné stále chybí. Jedná se o satelitní snímky z amerických satelitů, o které požádala Moskva a USA se tomu činu urputně brání. Zdá se, že tu máme další problém. Jen taková poznámka: Moskva snímky ze svých satelitů odevzdala ihned po havárii letounu. Co má tedy neochota Ameriky znamenat?

Snímky jsou přitom to jediné, co může celou věc dokonale objasnit. Protože do teď byly učiněny pouze dva závěry a to sice, že letadlo bylo technicky v pořádku a rozpadlo se ve vzduchu, vinou zvenčí (informace o vině zvenčí, předala Moskva na svých snímcích. Na nichž bylo patrné, že se za letadlem opravdu nacházel jakýsi letoun, předpokládá se, že jde o ukrajinskou stíhačku – Ukrajina následně celou informaci popřela).

Navíc, podle nizozemského prokurátora, Freda Westerbeka, nejsou nynější, předložené důkazy dostatečné.  Podle jeho slov chybí, například rozhovory mezi leteckými dispečery, kteří letadlo řídili, to by se ještě dalo pochopit. To co je, ale už nepochopitelné je fakt, že i samotní dispečeři, zaměstnanci chybí. Prostě se vypařili, zmizeli ze světa. Do teď, není vůbec jasné, jestli odposlechy dispečerů byly předány skupině mezinárodních vyšetřovatelů.

Naštěstí se na vyšetřovatele, přeci jen usmálo americké štěstí a jeden nejmenovaný zdroj, poslal snímky z amerického výzvědného satelitu, na nichž je na první pohled zřejmé, že letadlo bylo napadeno ze vzduchu.

Zdroj: Hlas Ruska

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů