Hamas udělal čistku ve svých nejvyšších řadách

668
Print Friendly, PDF & Email
Hamas udělal čistku ve svých nejvyšších řadách
Hamas udělal čistku ve svých nejvyšších řadách

Zdroj: www.nasimonline.ir

Ozbrojená část, arabského hnutí, Hamas podle všech dostupných informací v sobotu, 7.února popravila svého velitele, Mahmúda Eštavího. Ten byl k trestu smrti odsouzen za údajnou špionáž pro židovsk ý stát, Izrael.

S informací o popravě, vyšla na světlo světa ve svém prohlášení, sama ozbrojená část arasbského hnutí, Hamas. Ta prohlášení publikovala ihned po popravě velitele. A v současné chvíli se bude pravděpodobně potýkat s poněkud, detailnějším prošetřováním, neboť rodina popraveného teroristy s celým trestem a obviněním, nesouhlasí a žádá lidskoprávní organizace o nestranné přezkoumání celého případu. Velice podobný postoj k této situaci zaujali i palestinskoarabské organizace pro ochranu lidských práv, které popravu označily za „porušení zákonnosti.“

Ve výše zmíněném prohlášení, jež teroristická část hnutí zveřejnila, konkrétně stojí tato slova cituji:

Al-Kasámovy brigády oznamují, že trest smrti uložený jejich členu Mahmúdu Eštavímu (Mahmud Eshtawi) byl vykonán dne 7. února v 16 hodin.

I přes to, že byla poprava vykonána až 7. února, tak samotného Eštavího, kvůli podezření z pro-izraelské spolupráce, zatkli již před více než rokem a to bez jakéhokoliv udání důvodu. Když bylo poté na Hamas naléháno, aby zatčení Eštavího, vysvětlil, odpověď ze strany Hamasu byla velice stručná a to sice, že se Eštaví prohřešil v morálce a chování.

Ve spojitosti s popravou velitele Hamasu, nutno podotknout na fakt, že veřejné popravy v Hamasem ovládané časti Gazi, nejsou ničím vyjímečným. Jen od začátku letošního roku už takovéto popravy v Gaze proběhly čtyři a to ze stejného důvodu , tedy z možné špionáže pro Izrael. Výše popsaná poprava velitele je ale vůbec prvním, takovýmto případem. Ještě nikdy se totiž nestalo to, aby byl k smrti odsouzen a následně také popraven člen, Al-Kásámových brigád, kterým Eštaví byl.

K jeho popravě pravděpodobně nejvíce přispěli internetové stránky, konkurenčního palestinskoarabského hnutí Fatáh. Ty už v roce 2014, během války v Gaze, publikovaly informace o údajném Eštavího informování Izraele, jehož podstatou bylo sdělit přesné místo úkrytu, kde se nacházel velitel Hamasu, Muhamad Deif. Toto informování Izraele se následně ale obrátilo proti Eštavímu, neboť Izrael se snažil několika neúspěšnými pokusy Deifa zlikvidovat.

Aktuální situace v Eštávího rodině je po popravě tedy taková, že všichni její členové (jak bylo uvedeno již výše), žádají o nestranné vyšetření jeho bezprecedentní popravy. Podle rodiny se popravený stal obětí mocenského sporu se svým přímým nadřízením Ezzadínem Al-Haddádem.

Zdroj: Eretz

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů