Guy Mettan: „Evropa svým chováním k Rusku dělá chybu, Rusko si nezaslouží vztyčený prostředník“

514
Print Friendly, PDF & Email
Guy Mettan: „Evropa svým chováním k Rusku dělá chybu, Rusko si nezaslouží vztyčený prostředník“
Guy Mettan: „Evropa svým chováním k Rusku dělá chybu, Rusko si nezaslouží vztyčený prostředník“
Zdroj: www.zahranicni.ihned.cz

Guy Mettan, švýcarský politik, poslanec a krom toho také novinář francouzských novin Liberation, hodnotí dnešní chování Evropy vůči Rusku. Podle jeho slov si Evropa, díky propagandě Spojených států a jejich spojenců, činí svým chováním ve vztazích k Rusku, velké problémy. Proč tomu tak je?

Jak už bylo zmíněno v úvodu, tak za to může hlavně propaganda Spojených států, která se bohužel přenesla i do Evropy a největší, evropští, prozápadní našeptávači jako je Velká Británie a Francie, začali tuto propagandu šířit dále po Evropě. No a samozřejmě jak jinak, tak se na tyto prozápadní výmysly začali chytat i další státy. Když v tom se to stalo! Pokládáte si otázku: „Co že se stalo?“

Odpověď je jednoduchá: Rusku se zmanipulovanou Evropou prostě a jednoduše, došla trpělivost. Jak jste si jistě mohli všimnout, tak skoro všechny země v Evropě navrhovali, v době nejvyhrocenějších sporů o Ukrajinu, přísné sankce proti Rusku.

Chvíli Rusko čekalo, zda-li si to třeba, zmanipulovaní Evropané uvědomí, že „šplápnu-li“ vedle, ale ono nic. Následkem těchto a mnoha dalších Americko-evropských kroků proti Rusku, byl jak je dnes dosti známo, jakýsi jiný obchodní kurz Ruska. Jinak a lépe řečeno, Evropa se pro Rusko stala druhořadná.

Najednou se Rusko začalo velice zajímat o Čínu, Latinskou Ameriku a Asii a Evropu začalo řešit méně.

Guy Mettan také tvrdí, že samotné počátky americké nenávisti k Rusku se zrodili už v dobách napoleonských válek. Tato nenávist se postupně „přelévala“ do Velké Británie, následně také do Německa až nakonec, „zakotvila“ ve Spojených státech, kde bohužel už trvale zůstala.

Poslanec a novinář také nezapomněl zmínit jasné důvody, proč bychom se k Rusku měli chovat jinak a proč si by si Rusko mělo zasluhovat naši úctu. Hlavním a zdá se že i jediným důvodem k naší úctě Ruska jsou léta druhé světové války, které Rusko stáli mnoho životů (hovoří se o více jak 20 milionech vojáků). Doufám, že všichni víme o čem je řeč. Pokud nikdo neví. Raději to zde uvedu.

Bavíme se nyní o osvobozování Evropy a to jak od Napoleona, tak od Nacistů, tedy hlavně od Nacistů, kde Rusové byli jediný národ, který se fašistickému Německu dokázal porazit. Právě za tyto činy by celá Evropa měla být Rusko vděčná, že alespoň někdo se zvedl a dokázal malým národům pomoct. Nemůže býti tajností, že pokud by se takto nestalo, pokud by Rusko nezasáhlo, dnes bychom dost možná žili v diktatuře, tak jak dnes žijí v Severní Korei. Díky Rusku jsme alespoň částečně „svobodní“.

Je až k neuvěření, jak si dnešní lidé nedokážou vůbec ničeho vážit, jak jsou zapomnětliví. Jakmile se objeví něco, co je špatné, nebo to nehraje stejně jako doposud, tak na vše dobré ihned zapomínají. Ten samý případ se stal s Ruskem.

Spojené státy, Francie a Velká Británie chtěli území Ruska (a nejenom to), ale i území Asie, Afriky a Blízkého východu. Když ale viděli, že se jim to nejspíše nepodaří, že se jim nepodaří ovládnou Rusko a s tím také zabrzdit ruskou kolonizaci Asie, Afriky a blízkého východu, protože u moci je „Hitlér“ Putin, který prostě nedopustí, aby někdo šlapal Rusům po suverenitě, nebo je zatlačoval do kouta, začali USA, Francie a Velká Británie, vyřvávat před celým světem jaké je Rusko strašné, jak vraždí lidi na potkání a je agresivní.

V tu chvíli lidé úplně otočili, zapomněli jaká je realita, protože byli zmateni. Zapomněli na historii, kdy nás a celou Evropu, Rusko osvobodilo. Chápu, že rok 1968 je pro někoho rokem bolestným, rokem, který nejspíše nikdy nevymažou z paměti. Ale pochopte Rusové za války za NÁS zaplatili 20 miliónama vojáků a myslím si, konec konců, někde jsem to i četl, že i Rusové tento krok v roce 1968, vůči Československu považují za bolestivou chybu, kterou si nedopustí. A nutno podotknut, že se nám za to i veřejně omluvili.

Zdroj: Sputniknews

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů